Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na lince 32 se ještě změní jízdní řády

12. 1. 2022

Aktuality

41

Zlín - Po změně trasování autobusové linky MHD č. 32, která nastala od 1. ledna 2022, dojde od pondělí 17. ledna ještě k dílčím úpravám jejích jízdních řádů...

32.jpg

Zlín - Po změně trasování autobusové linky MHD č. 32, která nastala od 1. ledna 2022, dojde od pondělí 17. ledna ještě k dílčím úpravám jejích jízdních řádů. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice tak pružně zareaguje na poznatky z prvních deseti dnů provozu a shromážděné připomínky cestujících.

„Je poměrně obtížné u nové linky nebo u linky, kde se zásadním způsobem změnilo trasování, na první pokus nastavit jízdní řády tak, aby zcela vyhovovaly většině cestujících a respektovaly také všechny vzdálenější přestupní vazby, časy nástupů do zaměstnání apod. Je to i případ linky 32. Pečlivě jsme sledovali první dny jejího změněného provozu a vážně se zabývali všemi připomínkami, které přicházely od cestujících i firem. Výsledkem bude dílčí změna jízdních řádů, která vstoupí v platnost velmi rychle – již od pondělí 17. ledna,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

Na autobusové lince 32, která spojuje místní část Kudlov, centrum Zlína, čtvrť U Majáku a čtvrť Filmové ateliéry, dojde od 17. ledna za účelem zajištění včasného návozu do zaměstnání, aniž by lidé museli příliš brzy vstávat, k uspíšení odjezdů současných spojů v ranní špičku o 3 – 5 minut. S potřebnou časovou rezervou takto zůstane zachována také přestupní vazba na trolejbusové linky v centru města.

Další změnou bude přidání školního spoje z Kudlova v 7:38. Spoj bude veden přes zastávku Zimní lázně a Školní a bude ukončen u Sportovní haly v 7:58.

Třetí okruh změn se týká uspíšení večerních spojů (kolem 22 hodin) z Filmových ateliérů. Měli o to zájem zástupci firem, jejichž zaměstnanci potřebují po skončení odpolední směny lepší návaznost na meziměstské autobusové linky. Všechny spoje linky 32 z Filmových ateliérů po 21:30 byly uspíšeny o 10 minut s výjimkou posledního ve 23:00 hodin, který zůstává v původní časové poloze.

„Prosíme cestující, aby si koncem tohoto týdne prohlédli nové jízdní řády na zastávkách, na internetových stránkách www.dszo.cz nebo si stáhli aktualizované datové soubory pro offline jízdní řády v mobilních telefonech. Doufáme, že přijaté změny většina našich cestujících uvítá,“ dodal Jan Tesař.

Změna trasování autobusových linek č. 31 a 32, která platí od 1. ledna 2022, byla popsána v tiskové zprávě DSZO ze dne 14. prosince 2021.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru