Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na linkách DSZO jezdí čtyři nové autobusy

19. 10. 2017

Aktuality

36

Zlín - Čtyři nové autobusy zařadila do svého vozového parku v podzimním období Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Jeden kloubový a tři sólo autobusy...

Nový autobus

Zlín - Čtyři nové autobusy zařadila do svého vozového parku v podzimním období Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Jeden kloubový a tři sólo autobusy jsou plně nízkopodlažní a klimatizované. Nahradí na linkách MHD některá z nejstarších vozidel.

Čtyři nové autobusy zn. Iveco Urbanway zakoupila DSZO u společnosti Zliner, s. r. o., Zlín, na základě výsledku vyhlášené veřejné zakázky. Vozidla jsou nízkopodlažní, klimatizovaná, čalouněné sedačky mají potahy s nízkým plyšem. Maximální rychlost nových autobusů je pro městský provoz omezena na 65 kilometrův hodině. Vyhovují technické normě Euro 6. Tři autobusy mají délku 12 metrů(24 míst k sezení), čtvrtý je kloubový o délce 18 metrů(35 míst k sezení). Tato vozidla vyrábí francouzská firma Iveco France, S. A. Cena pro DSZO u společnosti Zliner činila (bez DPH) 5,52 milionu korun za krátký vůz a 8,697 milionu korun za kloubový vůz. Prodejce poskytuje na vozidla záruku v trvání 36 měsíců, na lak a karoserii deset let. Garantovaná životnost včetně dodávek náhradních dílů a technické podpory je 15 let. První dva autobusy stejné značky (sólo) zakoupila DSZO již na jaře 2016 (viz tisková zpráva z 29. 3. 2016).

Novým autobusům byla přidělena evidenční čísla 679, 680,681 a828.

„Jsme rádi, když můžeme zvyšovat kvalitu vozového parku pořizováním nových vozidel. Vždy to znamená nemalý technologický pokrok proti vozidlům vyřazovaným i větší pohodlí pro cestující. Novější autobusy jsou také šetrnější k životnímu prostředí,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

V souvislosti se zprovozněním nových vozů bude DSZO přibližně stejný počet nejstarších autobusů vyřazovat. Půjde o autobusy staré 16 až 17 let, které mají najeto kolem 700 tisíc kilometrů.

Na základě sjednaného opčního práva hodlá DSZO pořídit za stejných podmínek ještě další tři sólo a jeden kloubový autobus. Jejich dodání se předpokládá do konce listopadu 2017.

TZ DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru