Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na Mokré bude výluka, projedou jen desetimetrové autobusy

9. 10. 2017

Aktuality

61

Zlín - Z důvodu komplexní přestavby mostu na místní komunikaci ve Zlíně ve čtvrti Mokrá zde bude platit úplná uzavírka. Autobusy MHD na lince 33 budou jezdit po výlukové trase...

nova-trasa.jpg

Zlín - Z důvodu komplexní přestavby mostu na místní komunikaci ve Zlíně ve čtvrti Mokrá zde bude platit úplná uzavírka. Autobusy MHD na lince 33 budou jezdit po výlukové trase. Dojde též k částečné úpravě jízdního řádu.

Stavební práce na rekonstrukci mostu přes Pasecký potok na trase od ulice K Pasekám směrem k ulicím Mokrá I a Stráže ve Zlíně budou v období od středy 11. října do konce listopadu 2017. Důvodem úplné uzávírky této místní komunikace je bezprostřední blízkost stavby. Dotkne se to i trasy autobusů MHD na lince 33. „Stanovili jsme výlukovou trasu a upravili jízdní řády, aby obyvatelé čtvrti Mokrá o městskou dopravu nepřišli a mohli ji využívat i v čase uzavírky,“ řekl ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň.

Při uzavírce mostu bude autobusová linka 33 MHD vedena přes ulici Klabalskou I, Na Drahách, Mokrá II (jednosměrný provoz), k provizorní točně u parkoviště restaurace U Barcuchů a zpět po ulici Mokrá I (jednosměrný provoz) na ulici Na Drahách a Klabalská I s napojením na ulici K Pasekám. Budou využity stávající zastávky MHD, pouze zastávka Mokrá se přemístí asi o 50 metrů.

„Navzdory prostorovému omezení na místě dočasné točny jsme se snažili dopravní obslužnost v této lokalitě udržet. Museli jsme připravit pro linku 33 výlukový jízdní řád a zajistit pro jízdy přes Mokrou autobusy o délce 10,5 metru, protože běžné vozy o délce 12 metrů by se v omezeném prostoru nevytočily,“ vysvětluje hlavní dispečer Josef Polách. Protože má DSZO k dispozici jen několik „desetimetrových“ autobusů, bude provoz na lince v době výluky organizován tak, že kratší autobusy, s označením linky 33w, budou zajíždět do Mokré a delší autobusy, s označením linky 33, budou jezdit na Paseky a zpět přímo, tedy bez zajížďky do Mokré.

„Podmínkou bezproblémového fungování výlukového provozu MHD ve čtvrti Mokrá bude také ohleduplnost a disciplína majitelů osobních automobilů, aby důsledně dodržovali všechny nezbytné zákazy stání a naši jízdu v úzkých ulicích neblokovali,“ dodal hlavní dispečer.

Zdroj: TZ DSZO

 

Více informací v přiložených dokumentech.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru