Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na pilota Milana Váňu, rodáka z Jaroslavic, v Bratislavě nezapomněli

7. 8. 2017

Aktuality

18

Zlín - Bude tomu brzy šedesát let, kdy došlo u bratislavského letiště k tragické letecké havárii. Událost nyní nově připomíná pamětní deska. Stopy jednoho z aktérů neštěstí vedou i do Zlína...

pamatna-tabulka.jpg

Zlín - Bude tomu brzy šedesát let, kdy došlo u bratislavského letiště k tragické letecké havárii. Událost i její oběti nyní nově připomíná pamětní deska. Z historických pramenů vyplývá, že stopy jednoho z aktérů neštěstí vedou i do Zlína.

„História letiska v Bratislave je spojená aj s pôsobením 2. stíhacieho leteckého pluku na našom letisku a to od roku 1954 až 1964. Dna 4. 1. 1959 sa stala katastrofa cvičného lietadla, pri ktorej zahynuli dvaja piloti. Z vojenského archívu som sa dozvedel, že jeden z pilotov nadporučík Milan Váňa bol rodákom z Jaroslavic,“ vysvětlil Marek Podmanický z Bratislavského letiště, který měl instalaci pamětní desky na starosti. Ten tak oslovil i zlínský magistrát s prosbou o zjištění dalších podrobnosti a zprostředkování kontaktu na rodinné příslušníky, což se podařilo.

„Chcem sa mestu Zlín ešte dodatočne poďakovať za pomoc pri hľadaní kontaktu na rodinu pána Váni. Podarilo sa mi sa telefonicky porozprávať priamo s jeho manželkou. Pamätná tabuľka je už osadená v blízkosti miesta havárie,“ vzkázal nyní do Zlína Marek Podmanický.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru