Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na podzim dojde k zalesnění holin na Tlusté hoře

6. 10. 2021

Aktuality

17

Zlín - V průběhu listopadu budou zahájeny práce na zalesnění holin vzniklých po odstranění stromů napadených kůrovcem. Půjde o plochu čtyř hektarů především v okolí vysílače na Tlusté hoře.

holiny.jpg

Zlín - V průběhu listopadu budou zahájeny práce na zalesnění holin vzniklých po odstranění stromů napadených kůrovcem. Půjde o plochu čtyř hektarů především v okolí vysílače na Tlusté hoře. Smrkové monokultury zničené kůrovcovou kalamitou nahradí pestřejší složeni lesního porostu. Celkem bude vysazeno 35 500 sazenic.

„Největší podíl, přibližně dvě třetiny sazenic, připadá na dub letní. Po něm následuje lípa srdčitá a na zpestření několik stovek kusů modřínu opadavého,“ prozradil novou skladbu budoucího lesa Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro zeleň a životní prostředí.

Z celkového počtu půjde 1500 sazenic na takzvané vylepšení, kdy musí dojít k obnově odumřelých sazenic. Úhyn může být částečně zapříčiněn i buření, kdy se vysadily malé sazenice a buřeň je tak mohla zadusit. Na podzim se proto budou vysazovat sazenice větší.

V lokalitě již proběhla příprava půdy půdní frézou (drcení klestu a narušení půdního drnu). Holiny jsou již oploceny jako opatření proti okusu zvěře. Vše je tedy připraveno a čeká se na dodání sadebního materiálu začátkem listopadu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru