Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na podzim opět pokročí revitalizace plochy po bývalém torzu

2. 9. 2020

Aktuality

14

Zlín - Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína se v říjnu pustí do další fáze revitalizace prostoru po nedokončeném obchodním centru na Jižních Svazích...

028.jpg

Zlín - Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína se v říjnu pustí do další fáze revitalizace prostoru po nedokončeném obchodním centru na Jižních Svazích.

Při první etapě došlo po zbourání torza k vyčištění tzv. pláně, kde mohl díky tomu vzniknout discgolf. Následovala rekultivace terénních teras v blízkosti Centrálního parku Jižní Svahy, což umožnilo vznik  komunitní zahrady a agility centra pro psy. Komunitní zahrada i agility se otevřely veřejnosti v první polovině roku 2020. Komunitní zahrada nyní funguje ve zkušebním režimu. Koncem tohoto roku se dále Odbor městské zeleně zaměří především na stabilizaci a zabezpečení nestabilních svahů pod těmito plochami tak, aby zajistil i bezpečný průchod občanů k budoucímu odstavnému parkovišti.

„Některé terénní nerovnosti jsou zde nestabilní, protože jsou tvořeny navážkou ze stavby obchodního centra. Po velkých deštích zde dochází k  půdní erozi. Nestabilní části tak zabezpečíme a zpevníme,“ uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

S ohledem na nekvalitní navážku zajistil Odbor městské zeleně návoz kvalitní ornice z vlastních zdrojů, kterou nyní bude těžkou technikou rozprostírat a stabilizovat. V jarním období roku 2021 bude nově navezená zemina osázena travo-bylinnými společenstvy a dále i kvetoucími a plodícími keři pro podporu ptactva a hmyzu. Kořenový systém rostlin tak bude zabezpečovat další fázi zpevnění.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru