Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na první pokus vytřídili Zlíňané 340 kilogramů kovového odpadu

5. 2. 2018

Aktuality

12

Zlín – Kdo považuje třídění odpadu, případně již minimalizaci jeho vzniku za přirozenou součást svého životního stylu, jistě si ve Zlíně všiml nové možnosti ve třídění odpadu...

kovy.jpg

Zlín – Kdo považuje třídění odpadu, případně již minimalizaci jeho vzniku za přirozenou součást svého životního stylu, jistě si ve Zlíně všiml nové možnosti ve třídění odpadu. V průběhu prosince byly na vybraná místa ve Zlíně umístěny nádoby na vytříděný kovový odpad. Ten tak již nemusí „zbůhdarma“ rezivět na skládce, ale může dojít k jeho recyklaci a opětovnému využití.

„První svoz se uskutečnil v první polovině ledna a lidé vytřídili 340 kilogramů kovového odpadu. Nejčastěji šlo o plechovky od nápojů a potravin. Zcela zaplněna byla nádoba na Jižních Svazích u křižovatky ulic Okružní a Středová. Ostatní nádoby byly zaplněny v průměru z jedné třetiny,“ prozradila Agáta Zajíčková, referentka oddělení ochrany ovzduší a odpadového hospodářství.

Co do těchto popelnic patří, naleznou lidé vyobrazeno přímo na popelnicích. Zatím se jedná o zkušební projekt, jehož přínos bude teprve vyhodnocen

„Stanoviště těchto kontejnerů jsme vytipovali na základě informací od občanů. Tato stanoviště budeme v první etapě projektu monitorovat a dle potřeby pak i následně upravíme frekvence svozu,“ doplnila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru