Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na radnici probíhá výměna oken

9. 8. 2018

Aktuality

17

Zlín – Největší radniční okna v obřadní síni prochází výměnou.

vymena-oken.jpg

Zlín – Největší radniční okna v obřadní síni prochází výměnou. Od středečního dopoledne je odborná firma mění za historické repliky.

Výměna nepůvodních oken v obřadní síni probíhá po třiceti letech zejména z důvodu špatných tepelně izolačních vlastností. Budou nahrazena historickými replikami oken původních, včetně kování a později i vnitřních barevných uměleckých vitráží, které vrátí podobu tohoto detailu budovy zlínské radnice do původního vzhledu z roku 1923,“ popsal Pavel Vařák, vedoucí oddělení vnitřní správy.

Výměna starých oken probíhá za dohledu pracovníků památkové péče a měla by být hotova do konce října 2018. V dalších etapách by pak podle plánu měla následovat výměna zbývajících oken, rovněž za historické repliky a to z vnitřní i vnější strany budovy.

Cena za dílo je u této akce 1,9 mil. Kč bez DPH. Výměnu oken provádí dodavatelská firma Javorník-CZ-plus, kterou statutární město Zlín vybralo z výsledků veřejné zakázky.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru