Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na Zálešné probíhá geodetické měření

4. 7. 2017

Aktuality

37

Zlín – Zakreslit skutečný stav a hranice zaužívaných ploch u baťovských domků. Na takovém úkolu pracují zeměměřiči v terénu baťovské čtvrti Zálešná.

zalesna.jpg

Zlín – Zakreslit skutečný stav a hranice zaužívaných ploch u baťovských domků. Na takovém úkolu pracují zeměměřiči v terénu baťovské čtvrti Zálešná. Výsledky měření zpracované do digitální podoby poslouží městu při správě pozemků v jeho vlastnictví.

Informace a mapky pozemků, které doposud využíváme, jsou už bohužel zastaralé. Novou pasportizaci město využije jako podklad při mnoha jednáních do budoucna – ať už se jedná o  různé rekonstrukce, opravy kanalizační sítě či tvorbu regulačního plánu, o kterém se tady dlouho mluví,“ vysvětlil náměstek primátora Ondřej Běták.

Zároveň vyvrátil spekulace o nějakém skrytém záměru města, který na zaměřených pozemcích plánuje zrealizovat.

„I na zastupitelstvu jsem veřejně uvedl, že probíhá čistá pasportizace současného stavu. V tuto chvíli neexistuje žádná úvaha, a ani měření neprobíhá proto, že bychom někde chtěli něco stavět nebo bourat. Postupně se chystáme zaměřit pozemky ve vlastnictví statutárního města Zlína ve všech baťovských čtvrtích,“ prozradil  plány města Ondřej Běták.

Geodetické práce probíhají na pozemcích ve vlastnictví statutárního města Zlína v městské čtvrti Zálešná I–XII od prosince loňského roku. Graficky zpracované dílo v digitální podobě předá zhotovitel městu do konce srpna.

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru