Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na zlínský filmový festival se připravují také strážníci městské policie

23. 5. 2019

Aktuality

5

Zlín - 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně startuje už v pátek 24. května a potrvá až do příští soboty...

2019-akt-kocert-zona.jpg

Zlín - 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně startuje už v pátek 24. května a potrvá až do příští soboty 1. června 2019. Velké množství akcí, které se uskuteční v rámci doprovodného programu na mnoha místech ve Zlíně, si vyžádá také zvýšená bezpečnostní opatření.

„Po dohodě s pořadateli, s nimiž jsme řešili otázky bezpečnosti samotného festivalu, doprovodných akcí, hostů a především malých návštěvníků, posílíme dohled nad běžný rámec služby. Bezpečnost dětí nebereme na lehkou váhu a považujeme ji nejen pro několik následujících dní za naši prioritu,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Vedle programu pro děti, který bude probíhat na náměstí Míru, v sadu Svobody i na dalších místech v centru města, se strážníci zaměří také na ty části programu, které jsou určeny spíše pro dospělé. Jde především o koncerty a program, který se uskuteční v zóně na náměstí T. G. Masaryka. Na základě zkušeností z minulých ročníků se totiž dá předpokládat, že spousta atraktivních vystoupení populárních interpretů i večerní projekce letního kina přilákají spousty příznivců.

Mezi akce, které se již zařadily k tradičnímu doprovodnému programu, patří i festivalový půlmaraton. Ten v sobotu 1. června odpoledne zásadním způsobem zasáhne do organizace dopravy ve městě a vyžádá si úplné uzavírky některých ulic. Na zajištění jeho bezpečného průběhu se budou podílet více než dvě desítky strážníků, kteří budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na respektování dopravního značení a bezpečností běžců i přihlížejících.

Městská policie Zlín v této souvislosti důrazně doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. 

Taktéž bychom rádi upozornili, že na části pozemních komunikací a veřejných parkovišť v centru Zlína budou vyhrazena parkovací místa pro vozidla s povolením filmového festivalu. Kromě označených vozidel a vozidel IZS zde tak nelze parkovat a řidiči, kteří se nebudou těmito dopravními značkami řídit, musí počítat s možným postihem.

„Závěrem bych rád popřál festivalu, všem jeho hostům i návštěvníků, ať si tento filmový svátek ve Zlíně dokonale užijí. Aby si odnesli jen příjemné zážitky a krásné vzpomínky, prosím, aby nezapomínali a nepodceňovali vlastní bezpečnost,“ dodal závěrem ředitel Kladníček.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru