Česky

Česky

English

menu
zavřít

Náměstek primátora Ondřej Běták končí v komunální politice

9. 10. 2018

Aktuality

46

Zlín – Současný náměstek primátora za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Ondřej Běták se vzdá mandátu zastupitele města Zlína pro nadcházející volební období.

Zastupitelstvo města

Zlín – Současný náměstek primátora za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Ondřej Běták se vzdá mandátu zastupitele města Zlína pro nadcházející volební období. Své rozhodnutí vysvětlil tím, že se po osmi letech již nechce dále profesně věnovat komunální politice.

„Rád bych se více věnoval rodině. Politika, byť na komunální úrovni, je časově velmi náročná a s rodinným životem dlouhodobě nejde skloubit. Mám malou dceru a ta si zaslouží více pozornosti, stejně jako celá má rodina“ sdělil Ondřej Běták, který se po odchodu z politiky chce vrátit do soukromého sektoru.

V nedávno skončených komunálních volbách dostal Ondřej Běták od voličů mandát pokračovat v zastupitelstvu města, když se stal jedním z devíti kandidátů zvolených za hnutí STAN.

Mandát oficiálně složí do termínu ustavujícího zastupitelstva. Jeho pozici zastupitele převezme první náhradník za hnutí STAN, kterým je Roman Macek. Ten v zastupitelstvu města působil i v minulém volebním období.

Ondřej Běták byl kandidátem na případné místo v radě města, pokud by v ní hnutí STAN zasedlo. „Počítali jsme s ním. Naše spolupráce byla vždy skvělá. Ondry si vážím jako kolegy i jako člověka. Jako člověk ale chápu jeho důvody a respektuji je. Pokusili jsme se s kolegy Ondru přemluvit, aby pokračoval, ale jeho rozhodnutí je neměnné. Za vše, co pro město Zlín udělal, mu děkuji,“ řekl primátor Miroslav Adámek.

V souvislosti se svým odchodem z komunální politiky Ondřej Běták poděkoval voličům za podporu, díky které získal místo v zastupitelstvu města. „Moc si této podpory vážím. Zároveň mám ale názor, že práce zastupitele nelze skloubit s působením v soukromém sektoru. Navíc si myslím, že hnutí STAN potřebuje ve vedení města „novou krev.“ Proto také prosazujeme účast našich nových kandidátů ve vedení města z úrovně rady, což jsme ostatně učinili i po minulých komunálních volbách,“ konstatoval Ondřej Běták.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru