Česky

Česky

English

menu
zavřít

Náměstí Jana Palacha, park Milady Horákové a park Václava Havla. Zastupitelé schválili nové názvy nepojmenovaných lokalit

26. 10. 2021

Aktuality

47

Zlín - Ve Zlíně se brzy objeví nové názvy ulic a veřejných ploch. Zastupitelé města na svém posledním zasedání odsouhlasili vznik parku Milady Horákové a to v prostoru u polikliniky.

poliklinika.jpg

Zlín - Ve Zlíně se brzy objeví nové názvy ulic a veřejných ploch. Zastupitelé města na svém posledním zasedání odsouhlasili vznik parku Milady Horákové a to v prostoru u polikliniky. Prostor, který vznikne místo parkoviště před kostelem Filipa a Jakuba, bude náměstím Jana Palacha a jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla ponese lokalita za divadlem.

 „Komise se zabývala také návrhy občanů, kteří preferovali přejmenování současných ulic. K přejmenování ulic a ostatních veřejných prostranství na území města však ve Zlíně historicky docházelo většinou se změnou režimu, např. v době protektorátu. Proto od roku 1990 dodržujeme princip, že je možné pouze nově pojmenovávat nikoliv přejmenovávat,“ vysvětlil primátor města Jiří Korec, proč zastupitelé nepřistoupili na návrh přejmenovat ulici Dvacátou či Desátou v areálu Svitu.

Neprošel ani návrh občanů, aby jméno Václava Havla nesl Sad Svobody. Dle zdůvodnění byly první kroky prezidenta Václava Havla ve městě spojovány s Městským divadlem Zlín. Lokalita za divadlem je tedy ideální vzhledem k povaze, tak zároveň vnímáním prezidenta jako dramatika. Sad Svobody byl pojmenován 22. června 1945 jako výraz radosti z osvobození.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru