Česky

Česky

English

menu
zavřít

Náměstí ve Zlíně zdobí májka

4. 5. 2020

Aktuality

13

Zlín – Ani letos našemu městu nechybí barevně zdobená májka.

Foto: Irena Orságová

Zlín – Ani letos našemu městu nechybí barevně zdobená májka. Ačkoliv samotná událost jejího stavění nebyla veřejná, májový symbol zdobící náměstí Míru mohou teď Zlíňané obdivovat po celý květen. O zachování tradice stavění májky se postarali členové folklorního Bartošova souboru a orchestru Avion Big Band.

„Bohužel jsme letos nemohli uspořádat prvomájový průvod, ale možnost postavit májku – za účasti omezeného počtu osob – jsme si nenechali ujít. Pokračovat v této krásné tradici nám nemohlo nic zabránit,“ uvedl organizátor prvomájových průvodů ve Zlíně a kapelník Avion Big Bandu Martin Červinka.

V předvečer 1. máje se tak na náměstí Míru ve Zlíně, za účasti několika nadšenců, jeřábu a vysokozdvižné plošiny, vztyčil ozdobený 15metrový kmen smrku. O ten se postaralo oddělení lesů Odboru městské zeleně magistrátu. Letos byl na náměstí dopraven kmen stromu z okolí lokality U Majáku ve Zlíně.

Akce se uskutečnila za podpory Odboru kultury Magistrátu města Zlína.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru