Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nebojte se nás, nejsme nebezpeční, zaznělo na Letné

30. 4. 2019

Aktuality

23

Zlín – Do plánovaných jedenácti malometrážních bytů míří lidé stabilizovaní, nikoliv neléčení. Tito lidé žijící s duševním onemocněním tedy nepředstavují pro své okolí žádné nebezpečí...

Vizualizace Bytů sociální rehabilitace

Zlín – Do plánovaných jedenácti malometrážních bytů míří lidé stabilizovaní, nikoliv neléčení. Tito lidé žijící s duševním onemocněním tedy nepředstavují pro své okolí žádné nebezpečí - takové bylo jedno z hlavních sdělení, které zaznělo na pondělním setkání obyvatel čtvrti Letná s představiteli radnice a dalšími hosty.

„Na posledním jednání zastupitelstva jsme schválili financování tohoto sociálního projektu a můžeme tak zažádat o dotaci. V případě, že dotaci získáme, počítáme s jeho realizací. Proto jsme tento projekt přijeli představit na Letnou. Jsem rád, že se občané aktivně účastnili diskuze a sdělili nám své obavy i připomínky jak k projektu samotnému, tak k životu na Letné,“ prohlásil primátor Jiří Korec. „Do bytů, které chceme v Centru služeb a podpory stavět, mají přijít lidé, kteří jsou již takzvaně zaléčení a tedy stabilizovaní. Přijdou za sociální službou, za možností naučit se samostatnosti a zlepšit si tak vyhlídky do dalšího života,“ konstatoval náměstek primátora Aleš Dufek.

V rámci besedy byl projekt představen z hlediska výstavby, návaznosti na už stávající sociální služby na Letné, k přítomným promluvili i občané nemocní se schizofrenií. „Nebojte se nás, nejsme nebezpeční a chceme svobodně žít mezi vámi,“ zazněno od nich mimo jiné.

Byty sociální rehabilitace, které město plánuje vybudovat na Letné, spadají do konceptu poskytování sociálních služeb ve Zlíně. Na jeho tvorbě se podílí ve spolupráci s magistrátem řada odborníků. „Sociální služby jsou složitým tématem, který vzhledem k vývoji ve společnosti nabývá na významu. Plánujeme je společně s těmi, kterých se týkají, kteří je poskytují a užívají a to dlouhodobě,“ upozornila Jana Pobořilová, vedoucí Odboru sociálních věcí magistrátu.

Více k tématu na https://www.zlin.eu/byty-ktere-maji-pomoci-v-lecbe-lidi-s-dusevnim-onemocnenim-maji-podporu-zastupitelstva-aktuality-4956.html

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru