Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nejlepším sportovcem Zlína je Abhejali Bernardová

13. 3. 2019

Aktuality

42

Zlín – Na slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín byla vyhlášena jména deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018.

Abhejali Bernardova Cugarsky-pruliv Japonsko 2016 Hokkaido

Zlín – Na slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín byla vyhlášena jména deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018. Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2018 si odnesla plavkyně Abhejali Bernardová. Na nejvyšší příčce vystřídala loňského vítěze hokejistu Libora Kašíka.

Abhejali Bernardová jako čtvrtá žena na světě a jako první člověk ze země bez přístupu k moři dokončila projekt Oceans Seven (Sedmička oceánů). Jako první Čech a celkově stý člověk na světě přeplavala Cookovu úžinu v čase 13 hodin a 9 minut. Oceans Seven – přeplavby bez neoprénu a zdolání vybraných obtížných dálkových přeplaveb rozmístěných po celém světě dokončilo jen jedenáct lidí a Abhejali je desátá z nich. Každou přeplavbu vždy zvládla na první  pokus. Byla nominovaná na světovou plaveckou cenu WOWSA a v Pelhřimově vyhlášena Rekordmankou roku v kategorii žen za Oceans Seven a za Hodinovku skákání šipek do bazénu (223x).

Mezi desítkou nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018 byli také Vanda Šimková (sportovní aerobik) Jiří Hradil (orientační závody horských kol), Filip Chytil (lední hokej),

Michal Jordán (lední hokej), Hana Juráňová (karate) Helena Kotopulu (triatlon), Filip Porteš (silový trojboj), Petra Vabroušek (triatlon) a Matěj Zábojník (plavání).

Coby Nejúspěšnější sportovní kolektiv byl oceněn RUGBY CLUB Zlín a Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem se stal atlet Stanislav Náčin. Cena primátora v kategorii mládeže putovala do rukou třináctiletého karatisty Mikuláše Přecechtěla.

Jako každým rokem byla udělena i Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu. Tentokrát si ji odnesl bývalý hokejista a funkcionář Bohumil Kožela. Svým působením ve zlínském klubu přispěl k mimořádným sportovním výkonům a stejně tak pro klub odvedl velký kus práce jako funkcionář.

Nejlepší sportovce roku města Zlína oceňuje každoročně statutární město Zlín.

Fotogalerie: autor Jan Salač, Agentura Velryba

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru