Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nejvíce svateb v roce 2018? V sobotu 11. srpna

3. 12. 2018

Aktuality

29

Zlín – Nejvíce svateb v letošním roce se ve Zlíně uskutečnilo v sobotu 11. srpna. Své Ano si řeklo v tento den hned 12 párů. Oddávající a pracovníci zlínské matriky...

Ilustrační foto

Zlín – Nejvíce svateb v letošním roce se ve Zlíně uskutečnilo v sobotu 11. srpna. Své Ano si řeklo v tento den hned 12 párů. Oddávající a pracovníci zlínské matriky byli velmi vytížení také 18. srpna a 8. září, během každého z těchto dnů se uskutečnilo devět obřadů.

„Zajímavostí letošního roku je, že si řada snoubenců určila za místo sňatku louky. Bylo jich celkem jedenáct,“ sdělila Blanka Pánková, která má na zlínské matrice na starosti svatební obřady.

V průběhu 11 měsíců letošního roku se uskutečnilo ve Zlíně 272 svateb. V průběhu prosince přibude dalších 13. Mimo obřadní síň radnice se tradičně nejvíce svateb (18) konalo na zámku Lešná, velký zájem byl i o penzion UNO (8), restauraci Na Pinduli (7) nebo restauraci U Staňků, kolibu Březůvky a Lípu stodolu (po pěti svatbách).

Řada snoubenců plánuje své svatby příští rok. Z hlediska číselných kombinací bude zřejmě – dle zkušeností matrikářek – velký zájem o termíny 9.9. 2019, 19.9. 2019 nebo 29.9. 2019. „Nejedná se však o sobotní termíny, takže je zde předpoklad, že budou dny, kdy se uskuteční i více svateb,“ myslí si Blanka Pánková.

Snoubenci si mohou svatbu domluvit buď osobně na matrice, nebo si ji můžou zarezervovat na stránkách města www.zlin.eu. V sekci Jsem Občan zadají Elektronické objednávky termínů, dále pak Rezervace termínu svatebního obřadu, pak si vyberou příslušnou záložku, kde chtějí mít obřad, následně zadají rok a měsíc a objeví se jim volné termíny. Vybraný termín si mohou hned zarezervovat.

Po předchozí domluvě je možné uzavřít sňatek i mimo stanovené termíny, je však nutno počítat se správním a provozním poplatkem.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru