Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nekorektní politická reklama. Radnice ji řeší ve správním řízení

13. 9. 2018

Aktuality

15

Zlín – Nekorektní politickou reklamu řeší radnice ve Zlíně. Na desítkách míst, většinou na zábradlích, se objevily plachty jednoho z kandidujících subjektů...

Plachty visí tam, kde nemají co dělat

Zlín – Nekorektní politickou reklamu řeší radnice ve Zlíně. Na desítkách míst, většinou na zábradlích, se objevily plachty jednoho z kandidujících subjektů, a to tam, kde nejsou povolené, například z důvodu přehlednosti dopravních křižovatek. Nyní jsou proto odstraňovány. Jiné politické hnutí si bez povolení umístilo billboard na městském pozemku. Tyto přestupky se nyní řeší ve správním řízení, viníkům hrozí finanční postihy.

„Vyzýváme kandidující strany i samotné kandidáty, aby respektovali daná pravidla. Vždyť legálních ploch a způsobů, jak mohou oslovit voliče, je celá řada. Není nutné svou prezentaci umisťovat tam, kde nemá co dělat,“ vzkázal tiskový mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák. Dodal, že porušování pravidel tohoto typu se objevilo i před minulými komunálními volbami v roce 2014.

Ve srovnání se situací před čtyřmi roky je politické reklamy méně. Důvodem je zákaz používání reklamních stojanů, tzv. „háček“ a „áček.“ Tyto nosiče se nyní smí na komunikacích a veřejných prostranstvích umísťovat pouze v souvislosti s vybranými kulturními, sportovními či společenskými akcemi, nikoliv v rámci politických kampaní. „Během voleb, a ty teď máme každý rok, je vždy město plné politiky a politiků, což mnoho občanů obtěžuje. Stojany navíc byly často překážkou v pohybu chodců, zejména zdravotně handicapovaných, či maminek s kočárky. Je proto jen dobře, že se využívání těchto reklamních zařízení zakázalo,“ konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru