Česky

Česky

English

menu
zavřít

Německý velvyslanec se zajímal o výuku cizích jazyků i boj s africkým morem prasat

6. 3. 2018

Aktuality

6

Zlín – Výuka němčiny na školách zřizovaných městem, Africký mor prasat, hospodářství nebo třeba turistika. Řadu témat dnes projednali Christoph Israng...

J.E. Christoph Israng (uprostřed) se podepsal do kroniky města

Zlín – Výuka němčiny na školách zřizovaných městem, Africký mor prasat, hospodářství nebo třeba turistika. Řadu témat dnes projednali Christoph Israng, velvyslanec Spolkové republiky Německo, a primátor Miroslav Adámek během dnešního setkání na zlínské radnici.

„Umět cizí jazyky je velmi důležité. Pomáhá to hospodářství i turistice. Jsem proto rád, že se náš jazyk na zlínských školách vyučuje,“ konstatoval Christoph Israng. „Jako jeden ze dvou cizích jazyků se němčina vyučuje na téměř všech základních školách, které město zřizuje. Je to jen dobře. Vazby České republiky na Německo jsou velmi silné. Když mluvíme o hospodářství, my si uvědomujeme, že se české ekonomice daří do značné míry i díky tomu, že šlape německé hospodářství,“ upozornil Miroslav Adámek.

Jedním z důvodů návštěvy německých hostů ve Zlíně bylo i téma Afrického moru prasat. Christoph Israng ocenil, jak důsledně s touto nakažlivou chorobou zdejší orgány bojují. „Poděkoval bych i obyvatelům, kteří respektují nařízení, které mají rozšíření afrického moru prasat zabránit,“ prohlásil.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru