Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nemocné děti ze stacionáře dostaly 300 tisíc korun

22. 11. 2018

Aktuality

27

Zlín – Rehabilitační stacionář Zlín obdržel šek v hodnotě 300 tisíc korun. Jako jeden ze stacionářů napříč republikou získal výtěžek z charitativního projektu Dejme úsměv dětem od nadace Naše Dítě a společnosti ROSSMANN.

Děti mají radost z canisterapie

Zlín – Rehabilitační stacionář Zlín obdržel šek v hodnotě 300 tisíc korun. Jako jeden ze stacionářů napříč republikou získal výtěžek z charitativního projektu Dejme úsměv dětem od nadace Naše Dítě a společnosti ROSSMANN. Za finanční dar stacionář pořídí dětem rehabilitační pomůcky.

V průběhu prvního zářijového týdne měli zákazníci letos už podeváté možnost přijít do jakékoli prodejny ROSSMANN a nakoupit výrobky označené logem kampaně Dejme úsměv dětem. Celá částka z jejich nákupu (mimo DPH) pak putovala na konto Nadace Naše dítě, která dále peníze přerozdělila tam, kde bylo potřeba.
Máme obrovskou radost z vybraného obnosu peněz. Považujeme to za velký úspěch a moc bychom chtěli poděkovat zejména našim zákazníkům, kteří opět ukázali, že jim osudy druhých nejsou lhostejné,“ sdělila Olga Stanley, manažerka komunikace společnosti ROSSMANN.

Rehabilitační stacionář Zlín peníze použije na nákup rehabilitačních pomůcek pro své dětské klienty, kteří mají zdravotními problémy různé etiologie, nejčastěji s kombinovaným postižením jako je dětská obrna, chromozomální poruchy, epileptické syndromy či poúrazové stavy.

„Těch pomůcek, které my  potřebujeme je opravdu hodně. Z běžného provozu bychom je nemohli vůbec zakoupit nebo by to trvalo léta. Pořídíme  pomůcky určené přímo k individuální fyzioterapii dětí. Například  pomůcky Bobles, Bobath válce, Bobath klíny, pomůcky firmy Airex, Vojtův rehabilitační stůl, míč, trampolínu a další, které rozvíjejí pohybové dovednosti dětí,“ přiblížila využití finančního daru, který zlepší dětem kvalitu života, vedoucí stacionáře Romana Ságnerová a doplnila:

„Mimo to zakoupíme i další věci  patřící do kategorie pomůcek přispívajících k rozvoji samostatnosti a soběstačnosti dětí – adaptované kuchyňské náčiní, sedačku, výškově nastavitelné židle a stupínky,  a také polohovací matrace pro děti s nejtěžším pohybovým postižením.“

Slavnostní předání šeku proběhlo v prostorách Hanzelkovy vily, kde stacionář sídlí, za účasti nadace Naše Dítě a náměstkyně primátora města Zlína Kateřiny Francové.

Rehabilitační stacionář ve Zlíně je zdravotnické zařízení, které poskytuje ošetřovatelskou, rehabilitační, poradenskou, preventivní a výchovně-vzdělávací péči dětem do 16 let s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením. Dále také dětem s poruchou autistického spektra, sociálně či jiným způsobem znevýhodněným nebo obtížně zařaditelným dětem v běžném předškolním vzdělávání.

Více na www.stacionar.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru