Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nemocnice chce zlepšit parkování a dopravu

29. 6. 2017

Aktuality

20

Zlín - Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín Otrokovice nechává v současné době zpracovat...

Areál KNTB

Zlín - Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín Otrokovice nechává v současné době zpracovat analýzu dopravního provozu a parkovacích míst v areálu KNTB i okolí nemocnice. Cílem je zlepšit dostupnost tohoto zdravotnického zařízení nejen pro pacienty, ale také pro zaměstnance.

Stávající situace není optimální. Lidé často hledají, kde zaparkovat a ztěžují dopravu kolem nemocnice. „Jednali jsme s vedením města i dopravní společnosti o tom, zda by se znovu obnovila myšlenka linky MHD, která by zajížděla do areálu nemocnice. Návrh tady již v minulosti byl, ale tehdejší vedení nemocnice o něj neprojevilo zájem. Přitom něco takového by bylo přínosem pro pacienty i zaměstnance,“ uvedl Vlastimil Vajdák, ekonomicko provozní náměstek Krajské nemocnice T. Bati. Ideálním řešením se jeví zřízení několika zastávek v areálu nemocnice a prodloužení provozní doby zajíždějící linky tak, aby lidé měli například dostupnější úrazovou ambulanci. "Město Zlín připravuje projektovou dokumentaci, která obsahuje rekonstrukci komunikace, řešení parkování a vedení chodců a cyklistů podél Dřevnice. Celý prostor před KNTB si zaslouží naši velkou pozornost, neboť byl dlouhá léta opomíjen," sdělil primátor Miroslav Adámek.

Do budoucna vzniknou v areálu nemocnice také nová parkovací místa a kolárny pro zaměstnance. Vše je zatím ve fázi jednání a analýz, záměry budou jasnější koncem léta.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru