Česky

Česky

English

menu
zavřít

Neohleduplní řidiči komplikují práci technických služeb i hasičů

24. 2. 2017

Aktuality

15

Zlín - Nevyvezená popelnice by asi nepotěšila nikoho. Přesto celá řada obyvatel města dělá vše proto, aby pracovníkům technických služeb jejich práci ztížila...

z-a-l-e-s-n-a--8-.jpg

Zlín - Nevyvezená popelnice by asi nepotěšila nikoho. Přesto celá řada obyvatel města dělá vše proto, aby pracovníkům technických služeb jejich práci ztížila. Ve Zlíně je celá řada lokalit, kde řidiči parkují způsobem, který znemožňuje bezproblémový svoz odpadu. Nejvíce komplikací bývá tradičně v lokalitě Nad Ovčírnou nebo na Zálešné.

„Nádoby na komunální odpad není často možné z některých lokalit vyprázdnit v pravidelných termínech. Technické služby pak zajišťují tzv. náhradní svozy, což významně zvyšuje náklady na chod systému svozu odpadů ve Zlíně,“ upozornil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

V praxi to znamená, že se do ulice musí pracovníci technických služeb ještě opakovaně vrátit s menším vozem. To vše znamená zbytečné náklady navíc, které se pohybují v řádu statisíců korun ročně.

Parkující řidiči přitom téměř vždy porušují zákon o provozu na silničních komunikacích.

Technické služby proto podaly žádost o stanovení dopravního značení. V několika nejexponovanějších místech tak bude zákaz zastavení nově vyznačen žlutou čarou. Na dodržování zákazu bude dohlížet zejména Městská policie. Lidé by však měli myslet především sami na sebe. V případě omezení vozů technických služeb totiž hrozí nanejvýš pozdější vyvezení popelnice a zbytečně vynaložené finance. Špatně parkující řidiči však brání průjezdu i vozů hasičských a to už znamená mnohem větší problém. Problém, který může ohrozit i životy.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru