Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nespoutaná příroda, daleké cesty, spousta adrenalinu a bláznivých výprav

5. 11. 2021

Aktuality

25

Zlín - Máte rádi dobrodružství, cestování a nevšední zážitky? Pak si nenechte ujít XIX. Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně, který odstartuje v pátek 5. listopadu v multikině Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku...

foto-z-filmu-life-expedition--j--hvizdal--h--hampl--cr-.jpg

Zlín - Máte rádi dobrodružství, cestování a nevšední zážitky? Pak si nenechte ujít XIX. Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně, který odstartuje v pátek 5. listopadu v multikině Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku. Tradiční promítací večery proběhnou od 8. do 10. listopadu. Těšit se můžete na dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné filmy a dokumenty. K vidění bude např. film BETWEEN FJORDS Martina Smékala o životní cestě dvou českých polárních surfařů, PERSIAN LINES Ondřeje Voseckého o skialpování na svazích iránských hor, THE SEASON Vladimíra Zemana o profesionálním cyklistovi Ondřeji Cinkovi, který se během sezóny 2017 probojoval na Tour de France a opět se vrátil k horskému kolu či film PATHFINDER - LIFE BEYOND FEAR o šesti slacklinerech, kteří se vydávají do Norska, aby se v extrémních podmínkách za polární záře prošli na lajně. Milovníci psů se mohou těšit na český film LIFE EXPEDITION o vůdci psího spřežení a fotografovi Janu Hvízdalovi. Pro horolezce je připraven americký film NUBIVAGANT, francouzský CHAMLANG nebočeskýfilm BALKÁNEM NAHORU A DOLŮ o českém horolezci a olympionikovi Adamu Ondrovi. V předsálí mulitikina jsou k vidění vítězné snímky z fotosoutěže OUTDOOR, která je tradiční doprovodnou akcí zlínského festivalu. Všechny snímky si můžete prohlédnout od 5. do 10. listopadu v Alternativě – kulturním institutu Zlín.

Kromě filmů jsou připraveny také cestovatelské besedy, které proběhnou 6., 7. a 10. listopadu v Alternativě – kulturním institutu Zlín. S cestovatelkou Monikou Benešovou se vydáme po Pacifické hřebenovce, Kamila Gamalová povypráví o svém putování Nepálem a cestovatel Stanislav Horák nám prozradí, jaký je tradiční život lidí na Srí Lance. Program festivalu naleznete na https://bit.ly/31r43Pn.

Kdo rád soutěží, může si tipnout, který film získá hlavní cenu letošního XIX. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Vyhrát můžete horské kolo AUTHOR, knihu nakladatelství JOTA nebo ponožky LASTING. Bližší info naleznete na https://bit.ly/3k0EKtZ.

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Většinu snímků můžete vidět pouze na tomto festivalu!

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru