Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nočním Zlínem projelo na 700 cyklistů

15. 8. 2018

Aktuality

6

Zlín - Netradiční podívaná čekala na obyvatele i návštěvníky Zlína večer 14. srpna. Konala se totiž již tradiční a oblíbená cyklojízda večerním Zlínem...

jsf-abb--c--0084168.jpg

Zlín - Netradiční podívaná čekala na obyvatele i návštěvníky Zlína večer 14. srpna. Konala se totiž již tradiční a oblíbená cyklojízda večerním Zlínem. Tu si nenechalo ujít odhadem až sedm stovek cyklistů, kteří před i po akci zaplnili náměstí Míru.

„Takový počet cyklistů nás velmi, ale po pravdě řešeno také mile, překvapil.  Jsem rád, že i v takovém počtu účastníků se podařilo akci uspořádat bez problémů. Rád bych poděkoval všem účastníkům, pořadatelům i policii ČR a městské policii za bezvadný průběh. Moc si toho ceníme,“ uvedl Josef Novák, zlínský radní pro dopravu, který peloton cyklistů vedl. Podle něj je takový počet cyklistů důkazem, že podpora alternativních způsobů dopravy je správná cesta.

„Když vidíme, pro kolik lidí je cestování po městě na kole naprosto přirozené, je budování bezpečných stezek naší povinností. Trochu nás mrzí kritika menšiny řidičů, kteří si neuvědomují, že to děláme i pro ně,“ poukázal radní Novák na fakt, že právě cyklisté netvoří na již tak plných silnicích další motorizovanou konkurenci a to stejné platí i o parkovacích místech. Kdo totiž přijede do města na kole či třeba koloběžce, nezabírá motoristům parkovací místa a ani neprodlužuje ranní či odpolední kolony.

„Ostatně, kdo si to vyzkoušel tak ví, že je to často a ve většině měst i ten nejrychlejší způsob přepravy po městě,“ doplnil radní.

V čele pelotonu mohli účastníci i zahlédnout známého velocipedistu Josefa Zimovčáka. Ten se o akci dozvěděl z médií a rozhodl se ji spontánně přijet podpořit.

„Vím, že ve Zlíně se podpoře alternativní dopravy, včetně cyklistiky, hodně věnujete a to je velmi dobře. Rád jsem proto přijel tuto akci podpořit osobní účastí,“ vysvětlil několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole a organizátor charitativní akce Na kole dětem. Trasa napříč městem měřila17 kilometrů a účastníci ji pohodovým tempem zvládli za cca hodinu a půl. Rychlost pelotonu určovala policie, a ačkoli by jistě celá řada cyklistů zvládla trasu v polovičním čase, rozhodujícím faktorem pro zvolenou rychlost byla bezpečnost všech účastníků a také snaha o co nejmenší omezení běžné dopravy.

zde naleznete video: 

https://www.facebook.com/cyklozlin/videos/302203663677191/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru