Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nová tělocvična pro ZŠ Emila Zátopka. Výstavba se chystá

31. 1. 2019

Aktuality

6

Zlín – Město Zlín připravuje výstavbu nové tělocvičny Základní školy Emila Zátopka. Návrh, podle kterého by měl nový objekt vzniknout, vzejde z veřejné soutěže.

Tělocvična byla vybudovaná ve 30. letech minulého století

Zlín – Město Zlín připravuje výstavbu nové tělocvičny Základní školy Emila Zátopka. Návrh, podle kterého by měl nový objekt vzniknout, vzejde z veřejné soutěže. Ta by měla být vyhlášena v první polovině letošního roku, samotná realizace je plánovaná na rok 2022.

Tělocvična, která se nachází nedaleko Kongresového centra, byla postavená ve 30. letech minulého století. V současné době ji využívají kromě základní školy i sportovní kluby a spolky. Stavebnětechnický stav objektu a také jeho funkčnost však už nejsou vyhovující. „Stáli jsme před otázkou, zda upřednostnit výstavbu nové tělocvičny s vyšší užitnou hodnotou před poměrně nákladnou rekonstrukcí současné budovy. Přiklonili jsme se k první variantě,“ konstatovala Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství. Dodala, že náklady na výstavbu nové tělocvičny se odhadují na cca 50 milionů korun.

Novostavba tělocvičny bude vycházet z polohy i základních parametrů současné stavby, přesto by měla být o něco širší i vyšší, aby došlo k zvětšení prostoru pro výuku tělesné výuky a sportování. Vybudován bude víceúčelový sál a sál pro gymnastiku. Součástí bude sociální zázemí a sklad náčiní. „Velký důraz chceme klást na vnější podobu budovy, která bude respektovat požadavky na architektonicko urbanistický kontext oblasti, kde se tělocvična nachází. Součástí záměru bude také úprava technologické části pro potřeby DSZO,“ doplnil Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru