Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nové byty pro mladé. Město chce využít i podporu ze strany státu

24. 4. 2019

Aktuality

20

Zlín – Ve Zlíně se začnou stavět nové byty pro mladé, rodiče samoživitele a také manžele, kteří zahajují společný rodinný život. Takový je plán rady města...

Budova radnice na náměstí Míru

Zlín – Ve Zlíně se začnou stavět nové byty pro mladé, rodiče samoživitele a také manžele, kteří zahajují společný rodinný život. Takový je plán rady města pro nadcházející období. Pro výstavbu hodlá zlínská radnice využít i nový dotačně-úvěrový program Výstavba, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), opřít se chce také o ministerstvem avizovanou podporu družstevního bydlení.

„Vytipovali jsme už tři lokality, kde by mohly tyto byty vyrůst. Pro jednu z nich už máme hotovou studii proveditelnosti, mohly by zde vzniknout desítky bytů. Nyní chceme zpracovat studii pro druhou lokalitu a zaměřit se na vícezdrojové zajištění financování,“ prohlásila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří bytová problematika.

Nový vládní program Výstavba budou moci využívat obce na investiční akce v oblasti výstavby obecních bytů. „Minulý týden jsem byl v Praze na jednání s paní ministryní Klárou Dostálovou a probírali jsme jak možnost spolufinancování ze strany státu budoucích velkých projektů ve Zlíně, tak i otázku podpory bydlení. Předal jsem ji i náš názor na některé minulé dotační tituly a řešili jsme i problematiku současných či připravovaných dotačních titulů. Avizovanou podporu družstevního bydlení považujeme za jeden ze správných možných směrů podpory bydlení a hodláme ji využít,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Podporu družstevního bydlení označuje MMR za jeden z pilířů rozhýbání bytové politiky. „Družstevní bydlení je pro středně příjmové skupiny. Ve formě nájmu si budou své bydlení splácet, což je motivace i pro ně. Udusili jsme družstevní bydlení, není to úplně správně. Mělo by se oživovat,“ řekla ministryně Klára Dostálová.

V přípravě výstavby družstevních bytů v poslední době výrazně pokročilo město Brno. Vyrůst by zde mohlo v následujících letech až několik stovek nových bytových jednotek. Postup, který v jihomoravské metropoli zvolili, je podle rady města vhodný i pro Zlín. „S kolegy z Brna jsme proto v kontaktu. Bude určitě dobré využít dobré praxe odjinud. Je velká šance, že se tím vše u nás urychlí,“ uvedla náměstkyně zlínského primátora.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru