Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nové jízdní řády MHD přidají cestujícím ročně 83 tisíc kilometrů

23. 6. 2017

Aktuality

30

Zlín - Nové jízdní řády budou platit v síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice v tradičním změnovém termínu od 1. července. Přinášejí cestujícím několik zlepšení.

Zlín má moderní MHD

Zlín - Nové jízdní řády budou platit v síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice v tradičním změnovém termínu od 1. července. Přinášejí cestujícím několik zlepšení.

„Pečlivě jsme se zabývali připomínkami k současným jízdním řádům od městských částí, škol, zaměstnavatelů i jednotlivých cestujících. Zpracovali jsme určité shrnutí všech podnětů a předložili jsme je oběma městům, která jsou našimi zřizovateli a objednateli dopravy. Zástupci měst rozhodli, které z návrhů máme uplatnit v praxi,“ popsal proces přípravy nových jízdních řádů ředitel DSZO Josef Kocháň. Změny v jízdních řádech schválila rada jednatelů DSZO.

Nové jízdní řády začínají víkendovým provozem v sobotu 1. července. Většinou na linkách zůstává stejný rozsah přepravy, jako platí doposud. Významnou změnu však představuje posílení provozu na autobusové lince 32 (Kudlov – Mladcová). V čase od 8 do 20 hodin budou na této lince zajišťovat dopravu dva autobusy místo jednoho, takže interval mezi spoji se zkrátí z 60 na 30 minut. „Kudlov i Mladcová patří mezi rozrůstající se části města, kde nám přibývá cestujících. Rozšíření provozu je zde zcela namístě,“ poznamenal vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

V pracovních dnech v době letních prázdnin platí na linkách MHD ve Zlíně a Otrokovicích tzv. letní omezení. „Rozsah provozu a intervaly mezi spoji zůstávají stejné. Posílení zaznamenají v dopoledních hodinách opět cestující na lince 32 (Kudlov – Mladcová). Dopolední interval mezi spoji, který byl dosud hodinový, se zkrátí na třicet minut,“ upřesnil Pavel Nosálek.

Jízdní řády pro běžné pracovní dny začnou platit v pátek 1. září. Novinkou bude osm párů přímých trolejbusových spojů denně na lince 2, kdy budou kloubové trolejbusy v Otrokovicích po zastavení u železniční stanice pokračovat v jízdě pomocí dieselagregátu až na točnu linky 55 Štěrkoviště.

V Otrokovicích bude také zavedeno v pracovních dnech v době školního vyučování 5 nových spojů autobusové linky 55, které budou zajíždět na zastávku k Základní škole Trávníky. Dosud zajížděl k ZŠ Trávníky pouze jeden spoj denně. Od září budou na Trávníky vedeny dva spoje dopoledne a čtyři odpoledne.

Lepší dopravní obslužnost budou mít také obyvatelé Velíkové, Štípy, Kostelce a Lužkovic, pro které DSZO nově zavádí některé pozdní večerní či noční spoje.

Novinkou od července 2017 bude rovněž změněný název zastávky MHD na lince 38 na začátku Benešova nábřeží ve směru od sídla DSZO. Dosud se tato zastávka, kterou využívají přímé spoje linky 38 z lokality Příluky-Za Kapličkou, nazývala Baťova nemocnice, tedy shodně jako trolejbusové zastávky ve vzdálenosti asi150 metrůodtud. Nyní tato autobusová zastávka linky 38 získá samostatný nový název Podvesná XVI – podle nejbližší odbočky z Benešova nábřeží.

Vozidla MHD DSZO najedou na svých linkách v období platnosti nových jízdních řádů o 83,6 tisíce kilometrů navíc v porovnání s obdobím jízdních řádů 2016/2017. Celkový přepravní výkon v období nových jízdních řádů se předpokládá v objemu 4,977 milionu kilometrů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru