Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nové ocenění Zlínský patriot má vyzdvihnout pomáhající občany

7. 5. 2021

Aktuality

12

Zlín - Zdravý patriotismus a nezištnou pomoc svému okolí má ohodnotit nové ocenění primátora města Zlína, Zlínský patriot.

Zlín - Zdravý patriotismus a nezištnou pomoc svému okolí má ohodnotit nové ocenění primátora města Zlína, Zlínský patriot.

Ocenění bude moci získat ten, kdo bude mít prokazatelný přínos svému okolí ve Zlíně v jakékoliv oblasti veřejného života. „Nově udělovaná cena nemá ambici konkurovat tradičně udělované Ceně města Zlína. Má naopak vyzdvihnout obyvatele města či kolektivy, mimo podnikatelskou sféru, za jejich nezištnou pomoc a přínos v oblasti veřejného života a rozvoje občanské společnosti. Může se jednat například o pomoc seniorům či jinak potřebným občanům, odstranění nečistot nebo kultivace veřejných ploch apod.,“ vysvětlil primátor Jiří Korec.

Cena Zlínský patriot bude udělována jedenkrát za čtvrt roku a je určena zejména obyvatelům Zlína, není však striktní podmínkou, aby nositel byl Zlíňan. Nominaci konkrétní osoby může podat kdokoliv starší 15-ti let prostřednictvím formuláře v systému Mobilní rozhlas, který naleznete na odkazu zlin.mobilnirozhlas.cz. Návrhy na ocenění osobností prvního kola lze zasílat do 20. června 2021. Osobnosti, které nebudou oceněny v aktuálním kole, se automaticky posouvají do výběru následujícího období. Ze zaslaných návrhů vybere primátor Jiří Korec v každém kole vždy jednu osobnost, která si jako cenu pak bude moci vybrat jeden z produktů nabízející městské společnosti, jako jsou hokejový klub Berani Zlín, Lázně Zlín, filharmonie Bohuslava Martinů, Městské divadlo Zlín apod.

„Vím, že ve Zlíně máme hodně občanů, kteří pomáhají svému okolí. Právě tato skupina obyvatel byla v minulosti poněkud přehlížena. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, jsou velkým přínosem pro město, proto bych je chtěl vyzdvihnout,“ doplnil Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru