Česky

Česky

English

menu
zavřít

Nové vánoční prvky, Vánoční ulička, keramické hrnečky. Přípravy vrcholí

6. 11. 2017

Aktuality

10

Zlín – Celkem 180 vánočních prvků ozdobí již brzy město Zlín, z toho 120 jich bude zcela nových. Objevovat se bude sedm různých motivů, jenž bude propojovat téma hvězdy.

Zlín zkrášlí nová vánoční výzdoba

Zlín – Celkem 180 vánočních prvků ozdobí již brzy město Zlín, z toho 120 jich bude zcela nových. Objevovat se bude sedm různých motivů, jenž bude propojovat téma hvězdy. Instalace začne 15. listopadu, slavnostní rozsvícení je naplánované na 27. listopadu.

„Původní světelné prvky dosloužily, jejich oprava by byla neekonomická. Proto jsme přikročili k pořízení nové vánoční výzdoby. Zohledněna byla samozřejmě také estetická kritéria,“ uvedl radní Josef Novák, do jehož kompetence vánoční osvětlení patří. Moderní LED technologie si tak našly cestu i do velmi tradiční oblasti. „Vedle působivějších světelných efektů zaručují LED diody vyšší spolehlivost i bezpečnost a také nižší energetickou náročnost,“ doplnil Josef Novák.

Zásluhou investice téměř dvou milionů korun Zlín získal efektní vánoční výzdobu, která odpovídá vysokému standardu městského designu. „Díky spolupráci se společností Technické služby nebude rozpočet města zatížen více, než v předcházejících letech,“ zdůraznil náměstek primátora Patrik Kamas, odpovědný za Technické služby.

Na zajištění vánoční výzdoby vynaloží město letos asi 900 tisíc korun. V těchto nákladech je zahrnuto komplexní zajištění světelných prvků včetně instalace, provozu i případného servisu a demontáže. Spotřeba elektrické energie se na celkových nákladech podílí částkou asi 30 tisíc korun.

Finišují přípravy na předvánoční program na náměstí Míru. Program bude opět koncipován tak, aby si v něm to své našli všichni – od rodin s malými dětmi až po seniory. Lze také prozradit, že bude v průběhu vánočního programu kolem 100 stánků. Novinkou bude takzvaná Vánoční ulička, která začne od restaurace McDonalds a povede až k zastávce MHD.

Definitivní podoba kulturního programu se ještě dolaďuje, nicméně mezi hosty by měli být například zpěvák Michal Hrůza, bavič Josef Náhlovský nebo slovenský písničkář Petr Juhas. Ke koupi budou znovu speciální jarmarkové hrníčky. „Lidé mohli na Facebooku města hlasovat o tom, zda chtějí pít na jarmarku z takzvaných nick - nack kelímků,což jsou recyklovatelné plastové kelímky na opakované použití, nebo keramického hrnečku v designu typického plecháčku. Obě možnosti měly své zastánce. Keramický hrneček jich měl ale nesrovnatelně více. Proto tedy bude součástí letošního jarmarku,“ uvedla radní Jana Bazelová, která se přípravou předvánočních akcí ve Zlíně zabývá.

Předvánoční program začne 3. prosince slavnostním rozsvícením vánočního stromu a potrvá až do 23. prosince.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru