Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novinka potěší dárce krve

26. 1. 2018

Aktuality

59

Zlín - Dárci krve v Krajské nemocnici T. Bati se mohou od 1. února těšit ze širší nabídky občerstvení. Zájemci si budou moci vybrat...

Krajská nemocnice zpříjemňuje dárcovství krve

Zlín - Dárci krve v Krajské nemocnici T. Bati se mohou od 1. února těšit ze širší nabídky občerstvení. Zájemci si budou moci vybrat i teplou kuchyni nebo poukázku do nemocničního bufetu.

Doposud měli dárci krve pouze možnost studeného občerstvení v jídelně formou obloženého talíře. Nyní mají nově v nabídce teplou kuchyni, mohou si k pečivu vybrat buď klobásu nebo párek či polévku. „Ti, kteří nebudou mít čas u jídla posedět nebo budou chtít jiný sortiment, mohou místo občerstvení v jídelně získat poukázku do nemocničního Bistra51, a to v hodnotě 70 korun,“ uvedla primářka Hematologicko transfuzního oddělení KNTB Jana Pelková. Poukázka bude platit v den, kdy byl její majitel darovat krev.

Závěrem ještě malá statistika a také pozvánka  - v roce 2017 „prošlo“ transfuzní stanicí ve zlínské nemocnici 11 184 dárců, z toho bylo 995 prvodárců. Zájemci o darování krve mohou přijít darovat krev v běžných dnech a časech, mají však také možnost zavítat na speciální akci, kterou každoročně pořádá spolu se zlínskou transfuzní stanicí Český červený kříž Zlín. Valentýnská kapka krve se koná 14. února v čase 6 – 9 hodin, příchozí dostanou drobné dárky.

 

TZ KNTB

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru