Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novinky v MHD ZOO Lešná a Velíkové. V pondělí se koná i setkání na radnici

14. 5. 2019

Aktuality

9

Zlín – Už za pár dnů – v sobotu 1. června - začne zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k ZOO Lešná a do Velíkové...

Ilustrační foto

Zlín – Už za pár dnů – v sobotu 1. června - začne zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k ZOO Lešná a do Velíkové. 

Na prodloužené trolejbusové lince 4 a na nové trolejbusové lince 5 budou nasazeny moderní trolejbusy Škoda 30 Tr s výkonnými trakčními bateriemi, které jim umožní opakovanou jízdu na vzdálenost až dvanácti kilometrů mimo trolejové vedení a následné dobíjení baterií, když se trolejbus opět vrátí pod trolej. První dva takové trolejbusy DSZO úspěšně vyzkoušela zejména v nezatrolejovaných úsecích linek 11 a 12 v oblasti Želechovic nad Dřevnicí, Příluků a Lužkovic.

Během prvního čtvrtletí letošního roku dopravní společnost pořídila dalších sedm nových čtyřdveřových nízkopodlažních bateriových trolejbusů s klimatizací. Pro jejich nákup byla využita 85 procentní dotace Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Tato investice dosáhla výše 93,73 milionu korun, EU poskytla dotaci 79,67 milionu korun. Zbytek zaplatila ze svých prostředků DSZO.

Radnice zve na setkání věnovanému uvedeným novinkám v MHD, které se uskuteční v pondělí 20. května od 17 hodin v obřadní síni radnice na náměstí Míru.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru