Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novinky v oblasti rozpočtového procesu města

6. 5. 2019

Aktuality

9

Zlín - S účinností od 1. května byla zavedena novinka při zpracování rozpočtových opatření, které jsou v kompetenci Rady města Zlína na základě usnesení...

Ilustrační foto

Zlín - S účinností od 1. května byla zavedena novinka při zpracování rozpočtových opatření, které jsou v kompetenci Rady města Zlína na základě usnesení Zastupitelstva města Zlína. Jedná se o vyčlenění tzv. „technických“ změn rozpočtu do samostatného materiálu předkládaného na jednání rady. Tyto „technické“ úpravy rozpočtu spočívají zejména ve změnách zařazení výdajů ve vazbě na účetní předpisy (např. investice x provoz) a změny výdajů dle odvětvového zařazení (např. silnice x chodníky) aniž by se změnila celková výše schváleného výdaje. „Důvodem pro zavedení této novinky je zejména usnadnění a zjednodušení orientace v prováděných změnách rozpočtu pro nové zastupitele. V návaznosti na to se dále připravuje předkládání pravidelných měsíčních přehledů o plnění rozpočtu v jednoduché formě tak, aby členové zastupitelstva měli přehled o aktuálním vývoji plnění rozpočtu statutárního města Zlína,“ sdělil náměstek Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří ekonomika města.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru