Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novoroční koncert Zl. kraje a města Zlína přinesl dosud největší výtěžek pro sociální služby

17. 1. 2019

Aktuality

26

Zlín - Historicky největší výtěžek - 630 500 korun - přinesl 14. ročník Charitativního novoročního koncertu, který uspořádal Zlínský kraj a Statutární město Zlín...

předání šeku-foto-jiri-balat.jpg

Zlín – Historicky největší výtěžek - 630 500 korun - přinesl 14. ročník Charitativního novoročního koncertu, který uspořádal Zlínský kraj a Statutární město Zlín v Kongresovém centru ve Zlíně.

Celkem 35 donátorů, respektive partnerů koncertu z řad oslovených regionálních firem – věnovalo na tento dobročinný projekt dohromady 560 tisíc korun, od individuálních dárců se v průběhu samotného večera vybralo dalších 70 500 korun. Celková suma bude rovným dílem rozdělena mezi čtyři neziskové organizace: ABAPO – terénní sociální služba osobní asistence, a dále pro organizace poskytující terénní služby pro osoby závislé na návykových látkách. Jsou jimi AGARTA Vsetín, Charita Kroměříž a Společnost Podané ruce, o.p.s. Novoroční koncert zahájil hejtman Jiří Čunek a primátor Zlína Jiří Korec.
Kromě donátorů a významných osobností veřejného života byli pozváni i majitelé pozemků ve Zlíně - Malenovicích, kteří kraji prodali svou půdu v zájmu výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice. Hejtman jim veřejně poděkoval: „K tomu, abychom mohli začít stavět, potřebujeme dobré partnery. Majitelé samozřejmě dostali své peníze, ale život ani zdraví si člověk za peníze nekoupí, a proto jsem všem těmto lidem velmi vděčný za to, že svou vstřícností podpořili tento bohulibý projekt, který bude mít přesah do budoucnosti,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Primátor Zlína Jiří Korec zmínil, že Novoroční koncert Zlínského kraje a statutárního města Zlína se během 14 let své existence již stal tradicí. „Mám radost, že tak, jak se dává novorozencům do života něco dobrého, můžeme i my podpořit touto formou potřebné sociální služby,“ řekl primátor Jiří Korec.     

Přítomné pozdravil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner, kterému hejtman poděkoval za jeho iniciativu při založení Tříkrálové sbírky, v současné době nejrozsáhlejšího charitativního díla v ČR zaměřeného na pomoc lidem v nepříznivé životní situaci.

Koncert nesl podtitul „Cesta kolem světa“ a hudební dramaturgie byla pojata jako forma přání pro cestovatele Miroslava Zikmunda, který v únoru oslaví sté narozeniny. Jednotlivé části Země symbolicky reprezentovala tematická vystoupení několika hudebních uskupení: Afriku přiblížil Afroband MoNimba, Mexiko Mariachi Espuelas, Ameriku Vocal Overdose Swing a Evropu pak již domácí Filharmonie Bohuslava Martinů, s níž se představil také talentovaný houslista Radovan Siman ze ZUŠ Uherský Brod pod vedením Radima Havlíčka. Filharmonii řídil šéfdirigent Tomáš Brauner.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru