Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novým primátorem města by se měl stát Jiří Korec

25. 10. 2018

Aktuality

13

Zlín – Novým primátorem Zlína by se měl stát Jiří Korec z hnutí ANO 2011. Do této funkce ho navrhne na ustavujícím zastupitelstvu města, které se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu...

Jiří Korec při setkání s novináři

Zlín – Novým primátorem Zlína by se měl stát Jiří Korec z hnutí ANO 2011. Do této funkce ho navrhne na ustavujícím zastupitelstvu města, které se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu, koalice ANO 2011, STAN, KDU-ČSL, ODS a České pirátské strany.

„Být zlínským primátorem pro mě bude velká čest i závazek. Budu pro město a jeho obyvatele pracovat co nejlépe a s maximálním nasazením,“ slíbil Jiří Korec.

K tomu, aby se Jiří Korec stal primátorem, musí získat na ustavujícím zastupitelstvu minimálně 21 hlasů z celkových 41. Koalici, která jej navrhuje, tvoří 29 zastupitelů.

Ing. et Ing. Jiří Korec se narodil v roce 1986 ve Zlíně. Působil na pozici vedoucího technického oddělení v soukromé společnosti. Do komunální politiky vstoupil v roce 2014, kdy byl zvolen za hnutí ANO do zlínského zastupitelstva. Stal se členem kontrolního výboru, správní rady fondu mládeže a tělovýchovy, a komisí. Na podzim roku 2016 se stal náměstkem primátora, do jeho kompetencí patřila kultura, správa bytů, oblast IT a později i investice. Ve funkci primátora by Jiří Korec nahradil Miroslava Adámka z hnutí STAN.

Kromě pozice primátora už koalice stran a hnutí, která povede v příštích čtyřech letech Zlín, vyřešila i další místa v jedenáctičlenné radě města. Poměry v radě a oblasti, které budou mít k dispozici jednotliví radní, koalice představí ve středu 31. října, kdy bude také oficiálně podepsána koaliční smlouva. Konkrétní jmenné nominace jednotlivých zástupců koalice na členy rady budou zveřejněny až v rámci návrhů na ustavujícím zastupitelstvu.

Kromě koaličních stran a hnutí budou v zastupitelstvu města působit v nadcházejících čtyřech letech také uskupení Zlín 21 (7 zastupitelů), Rozhýbejme Zlín (3 zastupitelé) a SPD (2 zastupitelé).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru