Česky

Česky

English

menu
zavřít

Novým ředitelem zlínského divadla bude Josef Morávek

23. 5. 2022

Aktuality

162

Zlín - Městské divadlo Zlín bude mít po dvanácti letech nového ředitele. Stane se jím Josef Morávek, který se v posledních letech věnoval především podnikání v oblasti internetových projektů, ale původní profesí je divadelní režisér. Působil i jako umělecký šéf zlínského divadla.

Zlín - Městské divadlo Zlín bude mít po dvanácti letech nového ředitele. Stane se jím Josef Morávek, který se v posledních letech věnoval především podnikání v oblasti internetových projektů, ale původní profesí je divadelní režisér. Působil i jako umělecký šéf zlínského divadla.

„Jsem velmi rád, že se podařilo vybrat nového ředitele Městského divadla Zlín. Pan Morávek má bezesporu velké kvality jak v manažerském řízení, tak uměleckém rozsahu. Kvalita jednotlivých uchazečů byla celkově vysoká, čímž děkuji za jejich účast. Zároveň bych chtěl poděkovat odstupujícímu řediteli Petru Michálkovi, za jeho odvedenou práci,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Závěrečné kolo výběrového řízení proběhlo ve čtvrtek 19. května, kdy před odbornou komisi předstoupila čtveřice uchazečů. V pondělí 23. května pak na základě doporučení výběrové komise jmenovala nového ředitele do funkce Rada města Zlína. Josef Morávek do divadla nastoupí od 1. července. Město vyhlásilo výběrové řízení po té, co byl stávající ředitel Petr Michálek zvolen rektorem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

„Petrovi Michálkovi patří obrovský dík za to, kam zlínské divadlo posunul. Je to člověk s obrovskou kreativitou, pílí a houževnatostí. Byla to výjimečná éra, pozoruhodných dvanáct let v historii naší divadelní scény. Nasadil laťku hodně vysoko, a proto jsme k výběru přistupovali velmi zodpovědně,“ konstatoval Pavel Stojar, náměstek primátora zodpovědný za oblast kultury, který byl předsedou výběrové komise.

Členy výběrové komise byly renomované osobnosti z divadelního prostředí, jako herec a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer, kvestorka JAMU Lenka Valová, ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš, divadelní kritik Marcel Sladkowski a samozřejmě i dosavadní ředitel zlínského divadla Petr Michálek. V komisi zasedl i primátor Jiří Korec a ředitel zlínské filharmonie Josef Němý.

„Panu Morávkovi gratuluji. Jeho nespornou výhodou je značná míra znalosti zlínského divadla. A to nejen proto, že tu v devadesátých letech pracoval jako umělecký šéf, ale především proto, že svou vazbu na Zlín nikdy nepřerušil. Jsem připraven mu funkci ředitele co nejlépe předat,“ komentoval rozhodnutí výběrové komise a rady města Petr Michálek.

„Josef Morávek má velké zkušenosti divadelní i manažerské. Myslím si, že v této turbulentní době bude zárukou stability a zároveň se mu podaří rozvíjet uměleckou úroveň divadla, dále ho otevírat městu a lidem,“ dodal Pavel Stojar.

Josef Morávek se narodil 20. prosince 1959. Je absolventem oboru činoherní režie na brněnské JAMU. Jako režisér působil od poloviny osmdesátých let v řadě českých divadel. Od roku 1991 do roku 1995 byl uměleckým šéfem Městského divadla Zlín. Byl také ředitelem Zlínské vyšší odborné školy umění a je spoluzakladatelem a manažerem portálu www.divadlo.cz, od roku 1999 do roku 2022 působil jako ředitel a jednatel společnosti ABSTRACT, která realizovala řadu úspěšných internetových projektů.

„Po odchodu z Městského divadla Zlín jsem kontakt s divadlem ani se Zlínem neztratil. S radostí vnímám, jak dnes divadlo oslovuje a propojuje různé komunity - ale také vím, jaké skupiny obyvatel i uživatelů Zlína ještě na propojení čekají. Pokud bych měl charakterizovat současnou pracovní atmosféru ve zlínském divadle, je to laskavá náročnost. Rád bych se na udržení této energie a rozvoji divadla podílel,“ uvedl Josef Morávek.

„Gratuluji novému panu řediteli k vítězství ve výběrovém řízení a přeji mu mnoho sil a štěstí při vedení divadla v této náročné době, a aby se mu povedlo navázat na velmi úspěšné ředitelování Petra Michálka. Zároveň bych chtěl poděkovat Magistrátu města Zlín za profesionální a zodpovědný přístup při přípravě a realizaci výběrového řízení. Z přístupu zástupců města i všech dotčených zaměstnanců magistrátu lze vidět, že osud divadla není nikomu ve Zlíně lhostejný a výběru ředitele byla věnována náležitá péče,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš, který byl jedním ze členů výběrové komise.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru