Česky

Česky

English

menu
zavřít

O dušičkách posílí spoje MHD

27. 10. 2021

Aktuality

27

Zlín – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí o dušičkách spoje MHD.

Lesní hřbitov

Zlín – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí o dušičkách spoje MHD. V předpokládaných dnech a hodinách zvýšeného zájmu mohou cestující využít posilové spoje na Lesní hřbitov a hřbitov na Mladcové a také velkokapacitní autobusy ke hřbitovu v Kvítkovicích.

Podle zkušeností z minulých let očekáváme, že největší zájem o přepravu na hřbitovy bude v den státního svátku 28. října 2021 a o víkendu 30.–31. října 2021. Pro tyto tři dny jsme připravili na lince 31 posilový spoj z centra Zlína na Lesní hřbitov a na lince 32 prodlužujeme několik spojů až na mimořádnou zastávku Mladcová-hřbitov. V Otrokovicích nasadíme na linku 55 kapacitní kloubové autobusy místo sólo vozů,“ shrnul připravované posílení MHD vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Posilový autobus na lince 31 bude jezdit zpravidla v půlhodinovém intervalu po trase: Náměstí Míru, Náměstí Práce, Lesní hřbitov. Otočí se u Filmových ateliérů a bude se vracet po trase Lesní hřbitov, Náměstí Práce, Školní. Ze zastávky Školní budou moci cestující dojet stejným vozem až na zastávku Náměstí Míru. Jízdní řády posilových spojů budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné na internetových stránkách www.dszo.cz.

Obyvatelé Mladcové už jsou zvyklí na dušičkové prodlužování několika autobusových spojů na lince 32 až do bezprostřední blízkosti hřbitova. V již zmíněných nepracovních dnech na konci října vyjedou z točny na Mladcové (Bartošův dům) až ke hřbitovu spoje s odjezdem v 14:26, 14:56, 15:56 a v 16:26 hodin. Po otočení u hřbitova a případném nástupu cestujících se prodloužené spoje budou vracet hned zpět na svou standardní trasu Mladcová – Kudlov.

V Otrokovicích se pravidelné jízdní řády autobusové linky 55 o Dušičkách měnit nebudou, ale na spoje, které zajíždějí ke hřbitovu v Kvítkovicích, budou nasazována kapacitní kloubová vozidla. Od železniční stanice směřují ke kvítkovickému hřbitovu v nepracovních dnech spoje ve14:39, 15:39 a v 16:35 hodin.

Řidiči i dispečeři budou věnovat zvýšenou pozornost obsazenosti vozů i v dalších dnech dušičkového období. Pokud by nastala situace, že by současná přepravní kapacita spojů nestačila, DSZO ji bude schopno operativně posílit.

Více na www.dszo.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru