Česky

Česky

English

menu
zavřít

O Masarykovi se dozvíte také z písečné animace

10. 9. 2018

Aktuality

4

Zlín - Město Zlín nechalo u příležitosti výročí založení československého státu zpracovat písečnou animaci.

Písečná animace

Zlín - Město Zlín nechalo u příležitosti výročí založení československého státu zpracovat písečnou animaci.

Někteří už ji mohli zhlédnout v rámci promítání snímků na letním kině nebo při zlínském filmovém festivalu. Dvoudílný příběh popisuje události ve Zlíně již po roce 1900 s přesahem do současnosti. Z prvního dílu se divák dozví o Masarykově první osobní návštěvě v roce 1907, jeho budování vazeb na Zlín včetně zásluh, které T. G. Masaryk jako poslanec pro Zlín vykonal. Druhý díl je zaměřen na období první světové války, založení Československé republiky a návštěvu T. G. Masaryka jako prezidenta v roce 1928. „Jsme rádi, že si můžeme připomenout 100. výročí založení Československé republiky a přiblížit toto téma našim občanům. Zvláště když víme, že náš první československý prezident ve Zlíně pobýval již kolem roku 1907 a poté se jako poslanec za východomoravská města zasloužil o mnoho změn pro Zlín,“ uvedl primátor města Miroslav Adámek.

Oba díly animace je možné zhlédnout kromě nejrůznějších míst a institucí ve Zlíně nově také na facebooku nebo na odkazu http://www.zlin.eu/jubilejni-rok-2018-pisecna-animace-cl-3384.html.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru