Česky

Česky

English

menu
zavřít

O nový řidičský průkaz je ve Zlíně možné žádat elektronicky i bez datové schránky

15. 11. 2023

Aktuality

247

Zlín - Portál občana, webová aplikace statutárního města Zlína, která umožňuje on-line komunikaci obyvatel s odbory magistrátu, se dál vylepšuje. Od pondělí 6. listopadu je na portálu umístěn odkaz, jehož prostřednictvím je možné požádat o vydání nového řidičského průkazu, a to bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby.

„Řidiči, kterým skončila platnost průkazu, případně přišli o něj kvůli krádeži nebo změnili osobní údaje, tak dostali jedinečnou možnost ušetřit čas a bezprostředně na novinku zareagovali. Pracoviště registru řidičů magistrátu obdrželo jen za týden od spuštění systému na čtyřicet elektronických žádostí,“ uvedl vedoucí Odboru občansko-správních agend Antonín Šrajer.

Potřebné informace o digitálním zjednodušení, které přináší Ministerstvo dopravy ČR, jsou veřejně dostupné na oficiální internetové stránce města www.zlin.eu, respektive na Portálu občana (potřebuji vyřídit)/Doprava/Řidičské průkazy.

Město Zlín chce v maximální míře využít potenciálu Portálu občana, a proto chystá v budoucnu jeho další vylepšení. „Plánujeme rozšíření funkcí portálu. Mezi chystané změny budou patřit například žádosti o junior pas, uvažujeme také o nahlížení do některých typů elektronických spisů. Další zajímavou možností bude i propojení s mobilním rozhlasem,“ nastínil tajemník města Zlína Tomáš Lang.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru