Česky

Česky

English

menu
zavřít

O předškolní vzdělávání je zájem, mateřské školy přijaly 1609 žádostí

17. 5. 2023

Aktuality

82

Zlín – Letošní zápis do mateřských škol zřizovaných statutárním městem Zlín, a také do Církevní základní a mateřské školy, přinesl několik zajímavých údajů.

Celkem bylo mateřskými školami zaevidováno 1 609 žádostí o přijetí, které podali rodiče 828 dětí (2022/847, 2021/899 dětí). Pouze 406 rodičů podalo jednu přihlášku, 422 podalo dvě a více žádostí. Rekord vytvořil žadatel, jenž podal devět přihlášek. Z celkového počtu 828 dětí je však 248 dvouletých, které na přijetí nemají nárok.

„Přijímací řízení ještě pokračuje, podle správního řádu se musí rozhodnout do třiceti dnů. Následně může být ještě dítě přijato na odvolání, které řeší krajský úřad,“ informovala náměstkyně primátora pro oblast školství Martina Hladíková.

Mateřské školy zřizované městem mají podle aktuálního školského rejstříku kapacitu 2 430 míst. V současné době, pokud je v mateřince volné místo, se přijímají také děti mladší tří let. Kapacitu přitom ještě rozšiřují mateřské školy a dětské skupiny jiných zřizovatelů, jejichž fungování vedení města podporuje a v případě potřeby s jejich působením vyslovuje Rada města Zlína souhlas. Pokud jde o jesle pro děti ve věku od jednoho do tří let, město zřizuje celkem tři.

 „Demografický vývoj pečlivě sledujeme. Ze zpracované demografické prognózy do budoucích let bohužel vyplývá, že se počet obyvatel věkové kategorie do šesti let
na území města snižuje. V roce 2022 se narodilo o 240 dětí s bydlištěm ve Zlíně méně, než v roce největšího babyboomu v roce 2008, kdy se narodilo 870 dětí,“
upozornila náměstkyně Martina Hladíková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru