Česky

Česky

English

menu
zavřít

O proměnách Zlína hlasovalo už téměř 1700 lidí. Hlasuje se do neděle. Přidejte se i vy

12. 11. 2018

Aktuality

11

Zlín - Projekt participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, v jehož rámci mohli Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, je nyní ve fázi hlasování. Svůj hlas odevzdalo již téměř 1700 lidí...

jsf-abb--c--004.jpg

Zlín - Projekt participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, v jehož rámci mohli Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, je nyní ve fázi hlasování. Svůj hlas odevzdalo již téměř 1700 lidí. Rozhodnout o tom, které inspirativní nápady město realizuje, mohou Zlíňané do neděle 2. prosince. 

„Hlasování bylo spuštěno 19. listopadu a potrvá do 2. prosince. Hlasovat mohou jak obyvatelé Zlína, tak lidé, kteří zde bydlí kvůli práci či studiu, ale nemají zde trvalé bydliště. Hlasovat se může od 18 let a každý může hlasovat pouze jednou. Toto bude ověřeno unikátním kódem zaslaným na mobilní telefon,“ prozradila Kamila Gamalová, koordinátorka projektu několik podrobností k hlasování. Hlasovat se bude především na webové stránce www.tvorimezlin.cz. Zde Vás hlasováním provede přehledná aplikace. Hlasovat však bude možné i bez technologických zařízení.

„Nechceme, aby byl nikdo omezen. Hlasovat tak budou moci i lidé bez přístupu k internetu či bez mobilního telefonu. V těchto případech se bude moci hlasovat v městském a informačním centru nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína. Pracovníci lidem s hlasováním ochotně pomohou,“ doplnila radní Jana Bazelová.

Do konečné fáze projektu postoupilo 27 návrhů. O tom, které z nich zlínská radnice v příštím roce zrealizuje, rozhodnou už lidé sami. Hlasovat bude možné i pro více projektů. Lze udělit až 3 pozitivní a 1 negativní hlas pro tzv. velké projekty a 5 pozitivních a 2 negativní hlasy pro tzv. malé projekty. Pro udělení negativního hlasu je zapotřebí nejprve udělit dva hlasy kladné. Tyto počty však není nutné znát. Hlasovací aplikace umožní udělení jen tolika bodů, kolik umožňují pravidla.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru