Česky

Česky

English

menu
zavřít

Občané města Zlína vytřídili loni 1586 kg baterií

9. 2. 2022

Aktuality

7

Zlín - Díky zodpovědnému přístupu občanů a aktivní účasti v systému zpětného odběru, třídění a využití odpadních baterií, který na základě oprávnění Ministerstva životního prostředí...

sber-baterii.jpg

Zlín - Díky zodpovědnému přístupu občanů a aktivní účasti v systému zpětného odběru, třídění a využití odpadních baterií, který na základě oprávnění Ministerstva životního prostředí zajišťuje kolektivní systém ECOBAT, Zlíňané přispěli k lepšímu životnímu prostředí a pomohli splnit sběrové kvóty EU. Ve sběrných dvorech bylo v minulém roce odevzdáno 1 586 kg použitých baterií, ze kterých bylo recyklací získáno 1 174 kg kovonosných druhotných surovin.

 „Často si to už ani neuvědomujeme, ale baterie se pro každého z nás staly každodenní samozřejmostí. Objem prodaných baterií každoročně narůstá. Jejich vysoká spotřeba vede k plýtvání přírodními zdroji a ke znečišťování životního prostředí, tím i k ohrožení lidského zdraví,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

Proto se každá zpětně odevzdaná baterie počítá! Jejich sběrem, tříděním a následnou recyklací pomáháme šetřit přírodu a její nerostného zdroje. Použité baterie je možné odevzdat ve sběrných dvorech, vhodit do červených kontejnerů nebo do speciálních nádob v obchodech.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru