Česky

Česky

English

menu
zavřít

Objevte Zlín pěšky i na kole

18. 3. 2021

Aktuality

20

Zlín - Téměř každý Zlíňák má své oblíbené turistické trasy nebo cyklotrasy. Chtěli byste ale změnu? Přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa nejen ve městě, ale i v jeho zalesněných kopcích...

20201021-102451.jpg

Na procházku po městě se vydejte se Zlínským architektonickým manuálem (ZAM), který připravil 4 nové tematicky zaměřené stezky – Nebaťovský Zlín, Vily zlínských osobností, Zlín duchovní a Kudlov, moravský Hollywood.

A co na jednotlivých trasách uvidíte? Nebaťovský Zlín vás zavede mezi domy, které si v centru města nechávali stavět zlínští podnikatelé a zámožnější vrstva měšťanů. Blíže vás seznámí s prací např. Maxe Tintnera, Viktora Jandáska, Miroslava Lorence, ale také vlastní projekční prací Františka Lýdie Gahury. Po významných vilách vás provede stezka Vily zlínských osobností. Zavítáte i mezi tzv. ředitelské vily, které si nechali postavit ředitelé a manageři firmy Baťa. Stezku zakončuje trojice vil Miroslava Zikmunda, Jiřího Hanzelky a Zdeňka Lišky. Liškova vila se nachází v areálu filmových ateliérů na Kudlově a právě zde začíná další stezka Kudlov, moravský Hollywood, která vás seznámí s místní výstavbou. Stezka Zlín duchovní, jak již název sám napovídá, představí zásadní stavby reprezentující sakrální architekturu města – kostel sv. Filipa a Jakuba, klášter kongregace sester III. řádu sv. Františka, evangelický kostel, kapli sv. Václava na Kudlově a Lesní hřbitov. Podrobnosti k jednotlivým stezkám naleznete na:

https://zam.zlin.eu/stezka

Chcete raději vyrazit do zalesněných kopců Zlína? Pak se podívejte na náš turistický web:

http://www.ic-zlin.cz/25373-vylety-do-prirody

Zde je pro vás připravena velká nabídka tipů na výlety do přírody. Vyrazit můžete na stezky zdraví, naučné stezky nebo se vydat na některou z turistických tras a poznat místní přírodní zajímavosti. Trasy jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Pokud máte tip na zajímavou procházku, kterou jste v nabídce nenašli, můžete nám ho poslat prostřednictvím formuláře.

Odkaz na formulář http://www.ic-zlin.cz/tip-na-vylet-do-prirody-zlin-a-okoli

Pro vyznavače cykloturistiky máme přehledně zpracované cyklotrasy https://www.cyklookruhy.cz/zlinske/ a to jak pro silniční, tak i horská kola. Nechybí tipy na zajímavá místa, které můžete po trasách navštívit.

Zdroj: TZ MITS

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru