Česky

Česky

English

menu
zavřít

Obyvatelka Zlína slaví 100 let

24. 6. 2020

Aktuality

12

Zlín – Věku 100 let se dožila obyvatelka města Zlína Jarmila Zimmelová.

Jarmila Zimmelová oslavila stovku

Zlín – Věku 100 let se dožila obyvatelka města Zlína Jarmila Zimmelová. Vitální dámě je už pět let domovem Dům pokojného stáří Naděje na Jižních Svazích, a v něm také ve svůj velký den v dobré náladě přivítala řadu gratulantů. Na narozeninovou oslavu, kterou pro oslavenkyni připravil personál pečovatelského domu, dorazili kromě jejích blízkých také zástupci Zlínského kraje a z radnice pak náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Ten jubilantce spolu s přáním pevného zdraví předal dárkový koš vybraných potravin a kytici květin.

Paní Jarmila Zimmelová se narodila v roce 1920 v Březnici, kde vyrůstala s rodiči a starším bratrem. Později absolvovala rodinnou školu ve Zlíně. V roce 1941 se provdala za svoji lásku Josefa Zimmela, který přišel z Čech za prací do zlínské firmy Baťa. V manželství vychovali dvě dcery a společně strávili 54 let, až do jeho smrti. Jarmila Zimmelová pracovala až do odchodu do starobního důchodu ve výdejně nástrojů v  tehdejším podniku Svit. Mezi její záliby patřilo pletení, vyšívání ubrusů a péče o zahrádku.

Paní Zimmelová byla po celý život velmi společenská, dodnes prý za ní na návštěvu jezdí kamarádky. Přestože se s věkem začaly ozývat zdravotní problémy, snaží se na ně podle slov pečovatelek statečně zapomínat účastí na různorodých aktivitách, které Dům pokojného stáří Naděje pro své klienty organizuje.

Čerstvě stoletá paní Jarmila Zimmelová se těší ze 4 vnoučat, 7 pravnoučat a 2 prapravnuček.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru