Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od 15. ledna se spustí rezervace očkování pro seniory ve věku 80 a více let

14. 1. 2021

Aktuality

16

Zlín – Od 4. ledna se ve Zlínském kraji provádí očkování proti covid-19. Přednostně jsou očkováni zdravotníci, kteří se podílejí na péči o covid pozitivní pacienty, zaměstnanci a klienti domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem. Od 15. ledna je také spuštěna online rezervace očkování pro seniory ve věku 80 a více let.

Zlín – Od 4. ledna se ve Zlínském kraji provádí očkování proti covid-19. Přednostně jsou očkováni zdravotníci, kteří se podílejí na péči o covid pozitivní pacienty, zaměstnanci a klienti domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem. Od 15. ledna je také spuštěna online rezervace očkování pro seniory ve věku 80 a více let.  Od února pak bude umožněna online rezervace pro všechny zájemce o očkování z řad veřejnosti.

„Jsem velice rád, že očkování již probíhá i u nás. Věřím, že se i díky očkování brzy vrátíme do běžného způsobu života. Já se očkovat určitě nechám a doufám, že proočkovanost bude co největší,“ sdělil Jiří Korec, primátor Zlína.          

Rezervace termínů bude možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému. Registraci bude moci za zájemce provést také rodinný příslušník, praktický lékař, nebo asistent na telefonní lince 1221. Pro rezervaci termínu očkování je nezbytné uvést kontaktní telefon, věk zájemce, rodné číslo, zdravotní pojišťovnu a základní informace o svém zdravotním stavu.

Při registraci nebude záležet na tom, jak rychle se člověk přihlásí. Přihlížet se bude zejména k tomu, jak je zájemce o očkování rizikový. Systém automaticky podle zadaných údajů vyhodnotí vhodnost pacienta.

Informace k očkování budou průběžně aktualizovány

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru