Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa uplynulo 52 let

21. 8. 2020

Aktuality

23

Zlín – Přesně před 52 lety vpadly na území bývalého Československa vojska zemí Varšavské smlouvy.

Pietní akt: Den okupace Československa - JIří Korec, Jana Bazelová

Zlín – Přesně před 52 lety vpadly na území bývalého Československa vojska zemí Varšavské smlouvy. Statutární město Zlín si Den okupace Československa připomnělo tichým pietním aktem u Pamětní desky věnované obětem komunistického režimu ze Zlínska. Představitelé města – primátor města Zlína Jiří Korec a členka Rady města Zlína Jana Bazelová – uctili památku obětí invaze ozbrojených sil a na pietní místo před radnicí položili květiny a zapálili svíčky.

Před padesáti dvěma lety, 21. srpna 1968 v 1.55 ráno, oznámil Československý rozhlas šokující informaci. Vojska Varšavské smlouvy překročila státní hranice Československé socialistické republiky a začala okupovat naše území. Vojenského vpádu do Československa se účastnila vojska pěti komunistických zemí Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem na žádost konzervativního křídla Komunistické strany Československa. Od invaze zůstali vojáci na našem území až do roku 1991. Poslední z nich odešli z Československa 21. června 1991.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru