Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od soboty nastane změna jízdních řádů

25. 6. 2019

Aktuality

24

Zlín – Jednu komplexní změnu jízdních řádů MHD přijímá Dopravní společnost Zlín – Otrokovice každoročně za začátku hlavních letních prázdnin.

trolejbus.jpg

Zlín – Jednu komplexní změnu jízdních řádů MHD přijímá Dopravní společnost Zlín – Otrokovice každoročně za začátku hlavních letních prázdnin. Letos vyjedou trolejbusy a autobusy ve Zlíně a v Otrokovicích podle nových jízdních řádů poprvé už v sobotu 29. června. Změny nejsou nijak zásadní, přesto by si měli cestující zkontrolovat odjezdy svých spojů a seznámit se s případnými odchylkami. Nové jízdní řády jsou již zveřejněny na internetu.

V porovnání se současným jízdním řádem k žádným zásadním změnám nedochází. V odjezdech spojů nastanou jen drobnější změny. Reagujeme na výsledky našich průzkumů i na některé připomínky cestujících. Linkové vedení zůstává stejné,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Velkou změnu v systému linkového vedení má za sebou dopravní společnost již měsíc, když byl od 1. června zaveden zcela nový způsob dopravní obslužnosti v oblasti Kostelce, Štípy a Velíkové. Na linkách 55 a 70 budou platit nadále výlukové jízdní řády, které byly vytvořeny v souvislosti s uzavřením nadjezdu mezi centrem města a čtvrtí Bahňák a stanovením objízdné trasy kolem Štěrkoviště. Na linkách 2, 6, 55 a 70 dojde k další změně jízdních řádů po ukončení výluky v Otrokovicích, což se předpokládá koncem září nebo v říjnu. Na linkách 4, 5, 35, 36, 44 a 46 bude ještě docházet ke změnám podle poznatků z dosavadního zkušebního provozu.

Víkendové jízdní řády mají celoroční platnost. V pracovních dnech v červenci a v srpnu budou platit jízdní řády s letním omezením (pracovní dny L a Z – 2. sloupec časových údajů na zastávkových jízdních řádech). Pro běžné pracovní dny začnou nové jízdní řády platit od 2. září.

Od 29. června se změní název zastávky Dům umění na Památník T. Bati. Na tuto zastávku zajíždí jen několik spojů linky 53 v pracovních dnech.

Nové jízdní řády si mohou cestující prohlížet již nyní na internetových stránkách www.dszo.cz. V nejbližších dnech budou aktualizovány také jízdní řády v celostátních elektronických informačních systémech včetně datových souborů pro mobilní telefony. Budou vyměněny papírové jízdní řády na zastávkách. Zájemcům vytisknou vybrané zastávkové jízdní řády za poplatek pracovnice předprodejů jízdenek DSZO.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru