Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od února posílilo řady Městské policie Zlín osm nových strážníků

5. 2. 2021

Aktuality

23

Zlín - Od 1. února 2020 byl přímý výkon služby Městské policie Zlín posílen o 8 nových strážníků. Tím bylo završeno více než půlroční období od výběrového řízení, přes odbornou přípravu až po řízenou praxi.

mp-zlin.jpg

Zlín - Od 1. února 2020 byl přímý výkon služby Městské policie Zlín posílen o 8 nových strážníků. Tím bylo završeno více než půlroční období od výběrového řízení, přes odbornou přípravu až po řízenou praxi.

„Všichni prošli v létě loňského roku náročným výběrovým řízením a k 1. září nastoupili k městské policii. Naše rozhodnutí, nikterak neslevit z dříve nastavených požadavků na budoucí strážníky, se ukázalo jako správné. Všechny totiž čekala rekvalifikační příprava v Akreditovaném centru profesní přípravy MP Zlín, kde uspěli a v závěru loňského roku získali potřebnou licenci před komisí Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Akreditované centrum profesní přípravy MP Zlín je vlastním vzdělávacím zařízením, které realizuje jednak přípravu nových zaměstnanců, tak i navazující systém průběžného vzdělávání a výcviku. Vedle strážníků MP Zlín zde mohou přípravu absolvovat a rekvalifikaci získat také budoucí a současní strážníci z jiných městských a obecních policií v regionu.

„Legislativní změny právních předpisů, k nimž došlo v minulém roce, nás donutili změnit dosavadní systém vzdělávání strážníků. Nově totiž bylo nutno získat příslušnou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, nebo zajistit školení strážníků za úplatu v některém z externích zařízení, které budou držitelem takové licence. Rozhodli jsme se proto vybudovat vlastní vzdělávací zařízení a akreditaci získat. To se podařilo a jsem upřímně rád, že všichni studující u zkoušky uspěli s vynikajícími výsledky, vysvětlil k důvodům vzniku centra profesní přípravy primátor statutárního města Zlín, Jiří Korec.

Nástup nových strážníků však neznamenal nové rozšíření plánovaného počtu strážníků, ale přispěl k doplnění pracovních míst, které byly uvolněny v minulosti.

V současné době je u zlínské městské policie 111 tabulkových míst, z nichž 104 připadá na strážníky. Případné výběrové řízení k doplnění na uvolněná pracovní místa předpokládáme opět na přelomu jara a léta 2021. Zájemci, kteří uvažují o práci strážníka MP Zlín, však již nyní naleznou všechny nezbytné informace na webových stránkách: www.mpzlin.cz v sekci „kariéra“.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru