Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od „zapomenutého“ odpadu ulevili přírodě dobrovolníci

26. 3. 2018

Aktuality

12

Zlín - Odhadem až 170 kilogramů odpadu se podařilo sesbírat dobrovolníkům, kteří poslední březnovou sobotu věnovali úklidu přírody od „zapomenutého“ odpadu. Úklid cyklostezky organizovala iniciativa CykloZlín ve spolupráci s městem Zlín.

Foto: CykloZlín.jpg

Zlín - Odhadem až170 kilogramůodpadu se podařilo sesbírat dobrovolníkům, kteří poslední březnovou sobotu věnovali úklidu přírody od „zapomenutého“ odpadu. Úklid cyklostezky organizovala iniciativa CykloZlín ve spolupráci s městem Zlín.

„Na tuto akci se přihlásilo devatenáct dobrovolníků, včetně čtyř dětí. Uklidili jsme přibližně pětikilometrový úsek a procházku jsme zakončili opékáním špekáčků mezi Vršavou a Kostelcem. Pomáhat městu a ne jen kritizovat je, dle mého názoru, v dnešní době dost vzácné. Proto všem, kteří se jarního úklidu účastnili, patří velké poděkování,“ prozradila Jana Vybíralová z pořádající iniciativy.

Město Zlín zajistilo dobrovolníkům ochranné pomůcky a zařídilo svoz sesbíraného odpadu.  Pytle a rukavice zaslal i celorepublikový organizátor akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

„Jsem ráda, že ze strany města nezůstala podpora akce jen na papíře, ale že ji svou osobní účastí podpořili i radní pro dopravu pan Josef Novák, nebo cyklokoordinátor pan Habuda,“ doplnila Jana Vybíralová.

Další úklidová akce, které pořádá Magistrát města Zlína, se uskuteční 21. dubna.  Tentokrát půjde o úklid zeleně nad Čepkovem a úklid Pohádkového lesa. Bližší informace najdete na webu:

www.uklidmecesko.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru