Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od září budou platit nové jízdní řády MHD

26. 8. 2020

Aktuality

52

Zlín - Každoroční změna jízdních řádů, která nastávala na přelomu června a července, se letos uskuteční mimořádně až v termínu k 1. září. Téměř po půlročním „prázdninovém režimu“

dszo1.jpg

Zlín - Každoroční změna jízdních řádů, která nastávala na přelomu června a července, se letos uskuteční mimořádně až v termínu k 1. září. Téměř po půlročním „prázdninovém režimu“ se obnoví provoz MHD v pracovních dnech podle běžných jízdních řádů. Bude v nich však řada změn.

„Nové jízdní řády zpracováváme jednou za rok. Reagujeme jimi na praktické poznatky z provozu, výsledky vlastních průzkumů, na připomínky a požadavky měst, místních částí, škol a větších zaměstnavatelů. Letos tyto změny realizujeme v termínu od 1. září,“ vysvětlil ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň. Nové jízdní řády se objeví několik dnů před termínem na označnících zastávek, již nyní jsou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz a samozřejmě budou začleněny do celostátních online systémů elektronických jízdních řádů nebo do aktualizovaných souborů offline jízdních řádů pro mobilní telefony.

„Vyjmenovávat všechny změny v krátkém sdělení pro média samozřejmě nelze. Je v zájmu cestujících, aby si před prvním září prošli v nových jízdních řádech své nejčastěji používané spoje a uvědomili si případné časové posuny. Většině uživatelů MHD by měly cestování usnadnit a možnosti spojení zlepšit. Základní systém fungování MHD, linkového vedení a frekvence spojů se nemění,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Objem výkonů v celé síti MHD ve Zlíně a Otrokovicích zůstane se změnou jízdních řádů stejný, jako byl v období 2019/2020.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru