Česky

Česky

English

menu
zavřít

Odborná konference Školství 2024 přinesla zajímavé poznatky

15. 11. 2023

Aktuality

70

Zlín – Zástupci města se zúčastnili v Praze odborné konference Školství 2024, kterou uspořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR společně s EEZY Events & Education. Konference byla pořádána pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Fialy, ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka a za osobní účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Za město Zlín se konference zúčastnila náměstkyně primátora pro oblast školství Martina Hladíková s vedoucím Odboru školství a sportu Milanem Smolou a řediteli některých zlínských základních škol. „Účast na podobných odborných konferencích je důležitá pro získání nejnovějších informací z oblasti školské politiky státu. Neméně důležité pak bude uvést zajímavé výstupy z konference do praxe,“ sdělila ke konferenci Martina Hladíková.

O zajímavý úvod se postaral ministr školství, který zmínil aktuální problémy školství, zejména změny v zákoně o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání. Velké téma bylo také financování školství a odměňování pedagogických i nepedagogických pracovníků v roce 2024. K aktuálním problémům ve školství promluvil i viceprezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR, předseda Unie školských asociací – CZESHA Jiří Zajíček. Velkou pozornost přitáhl první diskusní blok „Drogy ve školách“ a „Legalizace marihuany v České republice“. V druhém diskuzním bloku je rozebíralo „Kolik má brát ředitel“. Zajímavé bylo rovněž téma týkající se školního stravování.

 „Vybrané informace z této konference budou ředitelům škol, které zřizuje statutární město Zlín, předány na nejbližší poradě ředitelů. Pevně věřím, že budou pro kolegy přínosné,“ popsal Milan Smola.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru