Česky

Česky

English

menu
zavřít

Odpad do přírody nepatří! Pomozte dopadnout ty, co nám ničí životní prostředí

14. 2. 2020

Aktuality

13

Zlín - S flagrantní neúctou k životnímu prostředí se v posledních dnech opakovaně setkali strážníci Městské policie Zlín. Ať již na základě přijatých oznámení nebo z vlastní kontrolní ...

tz-tm-20200211-1---3.jpg

Zlín - S flagrantní neúctou k životnímu prostředí se v posledních dnech opakovaně setkali strážníci Městské policie Zlín. Ať již na základě přijatých oznámení nebo z vlastní kontrolní činnosti totiž zaznamenali několik nových černých skládek. Až neuvěřitelně působí fotografie z místní části Vršava, kde nezjištěný pachatel vyvezl stavební odpad v jednom případě do lesa a v druhém k tamní brokové střelnici. 

Další případ byl zaznamenán na ulici Fryštácká, kde u polní cesty někdy vyhodil odpad v plastových pytlích. A větší množství elektroodpadu i jiného odpadu se povalovalo také poblíž cyklostezky spojující ulici Mladcovskou s místní částí Prštné.

Městská policie Zlín všechna místa zadokumentovala a předala k dalšímu řešení Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu města Zlína. Pokud se nepodaří zjistit původce černých skládek, půjdou náklady na jejich odstranění na vrub města. Každý původce odpadu se ho přitom může zbavit legální cestou, více informací naleznete zde: https://www.tszlin.cz/ukladani-odpadu.

Prosíme proto veřejnost o spolupráci. Pokud se stanete svědky toho, že někdo odkládá odpad, kam nemá, nebo dokonce zakládá černou skládku, ihned kontaktujte městskou policii na tísňové lince 156 (1).

Závěrem připomínáme, že fyzické osobě, která neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpady mimo vyhrazená místa, hrozí pokuta až do 50 000 Kč. V případě právnické osoby bývá takový postih obvykle v řádu statisíců.

Autor: Mgr. Pavel Janík, I. zástupce ředitele MP Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru